Rozwiń filtry Filtry

Park Cegielnia w Żorach

DODANO: 8 maja 2014
AUTOR: Redaktor

To park, w którym aktywnie czas spędzą i dorośli, i dzieci. Podzielono go na kilka stref. Dzieci skorzystają z placu zabaw, linarium, czy miasteczka ruchu drogowego.Wszyscy mogą poszaleć w skate parku, na siłowni, wrotkach lub rolkach.

Park Cegielnia w Żorach
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Na młodsze dzieci czeka kolorowy, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Dla starszych przygotowano dwie linowe konstrukcje z mostami, zjeżdżalniami, drabinkami. Jedna to 6-metrowa wieża, druga to zamek wspinaczkowy. Ustawiono je na piasku, więc upadek jest w miarę niegroźny.

 

 

Kto woli poruszać się na kołach wybierze skate park, albo miasteczko ruchu drogowego. To ostatnie poprzecinane uliczkami, przy których stoją znaki drogowe, pozwala ćwiczyć umiejętność poruszania się po prawdziwych drogach. W skate parku potrenują rowerzyści, deskorolkarze i wielbiciele hulajnóg. Są rampy o różnych kształtach i wysokościach oraz wgłębienia w terenie. Obok są szafki, w których można zostawić swoje rzeczy oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów z pompką i zestawem narzędzi.

 

 

Wokół parku poprowadzono ścieżkę, na której można spotkać rowerzystów, rolkarzy i wrotkarzy oraz amatorów nordic walking. Można nią dotrzeć do siłowni na świeżym powietrzu. Znajduje się w niej kilkadziesiąt  urządzeń, z których można korzystać za darmo. Każde z nich jest dwustronne, opatrzone instrukcją obsługi. Obok umieszczono stojaki na rowery.

 

 

Kto chce tylko odpoczywać, może posiedzieć na ławeczce, albo spróbować łowić ryby w tutejszym stawie. Na pewno są w nim żaby, a na brzegu przysiadają kaczki. Część parku stanowi łagodna górka, która zimą zamienia się w tor saneczkowy.

 

 

Nad bawiącymi się w parku czuwa maskotka miasta: Żorek.

Ocena:
KATEGORIA:Parki rozrywki
REGION:Rybnicki - Żory
WIEK:Dowolny
POGODA:Tylko dobra pogoda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: Wstęp wolny, dzieci: Wstęp wolny (rok: 2014)
Adres:Folwarecka, 44-240 Żory
Telefon:
Email:
WWW:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Miejsce, w którym młodsi poszaleją na placu zabaw, starsi na deskorolkach, a dorośli na siłowni
27 listopada 2017

Do Parku Cegielnia wracam co jakiś czas. Podczas pierwszej wizyty, mój syn miał chyba 4 lata i był zachwycony kolorowym placem zabaw i linowymi konstrukcjami. Później dochodziły inne atrakcje, z których trudno było go wyciągnąć.

Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam