Rozwiń filtry Filtry

Zabrze: Otwarcie Trasy Wodnej i Dzień Nauki w Sztolni Królowa Luiza

AUTOR: Redaktor

Dzień Nauki i wielkie otwarcie Trasy Wodnej zaplanowano w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W piątek (14.09) będzie można poznać najważniejsze osiągnięcia naukowe i techniczne oraz popłynąć najdłuższym w Polsce, podziemnym spływem łodziami.

Trasa Wodna Sztolni Królowa Luiza jest niepowtarzalna i unikatowa. Jej długość wynosi ponad 1100 metrów i kończy się w centrum Zabrza. W oryginalnych, XIX-wiecznych wyrobiskach znalazły się porty i mijanki. Wyjątkowy klimat tworzą odgłosy kapiącej wody oraz panujący w podziemiach światłocień.

 

 

W dniu otwarcia na turystów będą tu czekać m.in. specjalnie zaaranżowane przestrzenie z historycznymi wydarzeniami i legendarnymi postaciami. Zobaczyć będzie można autentyczne nacieki wapienne i żywe rośliny, które rosną prawie 40 metrów pod ziemią. Wśród atracji przygotowano: wioskę piracką "Piraci z Karaibów", wielką bitwę morską, kącik dla dzieci z konkursami, dmuchańce i strefę chill z leżakami. Wieczorem wystąpi zespół Swiernalis i odbędzie się pokaz akrobacji w kielichu z wodą. Impreza potrwa od godziny 16:00 do 21:00.

 

 

Wcześnie, w części nadziemnej Sztolni Królowa Luiza odbędzie się Dzień Nauki. Od godziny 9:00 do 14:00 zaplanowano interaktywne stoiska, pokazy nowych technologii, eksperymenty fizyczne i chemiczne, strefę motoryzacji, sportu, medycyny, kultury i sztuki oraz strefę edukacyjną Sztolni. Gościem specjalnym będzie doktor Tomasz Rożek, który wygłosi wykład pod tytułem "Węgiel i woda".

 

 

Wszystkie wydarzenia zaplanowano w obrębie Sztolni Królowa Luiza Port przy ul. K. Miarki 8.

 

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-09-14 (start 09:00)
Miejsce:Sztolnia Królowa Luiza
Adres:K. Miarki 8, 41-800 Zabrze
Telefon:32 271 40 77
Organizator:Sztolnia Królowa Luiza
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
kratka
energylandiaEL
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod