Rozwiń filtry Filtry

Ogród Botaniczny w Zabrzu

DODANO: 7 maja 2014
AUTOR: Redaktor

Prawdziwa oaza zieleni znajduje się w centrum Zabrza. Tutejszy Ogród Botaniczny to nie tyko tereny spacerowe, ale także palmiarnia i szklarnia. W ciepłe dni miło w nim pospacerować w cieniu drzew, albo posiedzieć na ławce obserwując roślinki.

Ogród Botaniczny w Zabrzu
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

W części otwartej ogrodu znajdują się gatunki charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej. Wiele osób uważa, że to chwasty niewarte eksponowania. Okazuje się jednak, iż wiele z nich to cenne okazy.

 

Ogród został założony w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Bardzo jednak ucierpiał podczas wojny, więc trzeba było go odnowić. Teraz znajduje się w nim część botaniczna, parkowa, plac zabaw oraz szklarnia i palmiarnia.

 

Atrakcją parku, oprócz drzew są dwa naturalne stawy oraz sztuczne oczko wodne z wyspą pośrodku. Z oczka, w kierunku alpinarium wypływa strumyk. Na drewnianym placu zabaw są huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownica.

 

Zwiedzić można także dwie szklarnie. W pierwszej zgromadzono kaktusy i sukulenty z różnych części świata. Druga to palmiarnia, w której rosną rośliny egzotyczne, np. bananowce, paprocie, palmy, ale jest także oczko wodne i akwaria z rybkami.. Wielbiciele róż mogą pójść do Rosarium, aby obejrzeć 64 odmiany tych kwiatów.

 

Rośliny ogrodu botanicznego przyciągają ptaki i zwierzęta. Mieszkają w nim łabędzie, kaczki, dzięcioły, sowy, żaby, zaskrońce, wiewiórki, łasice i jeże. Nad kwiatami latają motyle i inne owady.

Ocena:
KATEGORIA:Rozrywka
REGION:Gliwicki - Zabrze
WIEK:Dowolny
POGODA:Każda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 2 zł, dzieci: Wstęp wolny (rok: 2014)
OTWARTE:Ogród czynny jest od maja do września w dni powszednie od 11:00 do 19:00, a w niedziele i święta od 10:00 do 19:00. W październiku odpowiednio od 10:00 do 18:00 i od 9:00 do 18:00.
Adres:Piłsudskiego 60, 41-800 Zabrze
Telefon:(32) 271-30-33
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam