Rozwiń filtry Filtry

Opole: "Święto Plonów i Targi Miodów" w skansenie

AUTOR: Redaktor

Po ciężkiej pracy w polu, czas na świętowanie. W skansenie, w Opolu-Bierkowicach odbędzie się "Święto Plonów – Targi Miodów". W niedzielę (2.10) będzie można pooglądać występy zespołów folklorystycznych, pokazy tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego oraz wziąć udział w rozmaitych warsztatach.

Podczas imprezy zaplanowano pokaz wykonywania korony dożynkowej, kowalstwa, rzeźby w drewnie, wyplatania koszy wiklinowych, garncarstwa, haftu krzyżykowego, wyrobu łyżek, przędzenia na kołowrotku, obróbki wełny i cerowania. Będzie można zobaczyć folkdizajn po śląsku, czyli zdobienie przedmiotów codziennego użytku w tradycyjne, opolskie wzory. Pszczelarze opowiedzą o pszczołach i miodzie.

 

 

Dla dzieci przygotowano mnóstwo warsztatów. Podczas zajęć plastycznych zrobią stracha na wróble. Na zajęciach tanecznych dowiedzą się, co to jest trojak, mietlorz i waloszek. Natomiast na warsztatach kulinarnych przygotują miodowe słodkości. Na warsztaty taneczne i kulinarne obowiązują zapisy pod numerem telefonu 77 457 23 49, wew. 114, 115, 214.

 

 

Ponadto odbędą się pokazy wypalania obrazów w drewnie, zdobienia chleba dożynkowego i bułgarskiego oraz wypieki chleba w zabytkowym piecu. Podczas pokazów kulinarnych ugotowany zostanie żurek, usmażone placki i konfitury, upieczone ziemniaki w popiele. Natomiast muzealny konserwator pokaże, jak się konserwuje zabytkową bryczkę.

 

 

"Świeto Plonów i Targi Miodów" potrwa w niedzielę, od godziny 10:00 do 18:00. w skansenie w Opolu-Bierkowicach. Bilety kosztują 1, 5 i 10 złoty.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-10-02 (start 10:00)
Miejsce:Muzeum Wsi Opolskiej
Adres:Wrocławska 174, 45-835 Opole-Bierkowice
Telefon:77 457 23 49 wew. 114, 115
Organizator:Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam