Rozwiń filtry Filtry

Rybnik: Noc Muzeów

AUTOR: Redaktor

Ten jeden raz w roku muzea są oblegane przez tłumy zwiedzających. Te wizyty są bowiem niezapomniane. Tak będzie również w tę sobotę (19.05), podczas Nocy Muzeów. Jednak rybnickie muzeum tradycyjnie zaprasza gości już w piątek (18.05).

 

Spotkanie, o godzinie 17:45, rozpocznie, lokalna, mobilna kapela, Rekiny z Nacyny. Na 18:00 zaplanowano wernisaż wystawy dr. hab. Franciszka Niecia prof. PWSZ w Raciborzu. Znajdzie się na niej prawdopodobnie największy linoryt, jaki kiedykolwiek był eksponowany w Rybniku. Autor opowie także, czym jest linoryt i poprowadzi warsztaty. Pół godziny później rozpocznie się szczególna atrakcja dla dzieci. Marek Żyła, kabareciarz i animator kultury, opowie ciekawe historie i historyjki wraz ze swoim Teatrem Lalek.

 

 

Na zakończenie Nocy Muzeów wystąpi Kuba Więcek Trio. Młody saksofonista z Rybnika spektakularnie zadebiutował na polskiej scenie jazzowej. Jego pyta "Another Raindrop" ukazała się w najważniejszej polskiej kolekcji płytowej wszech czasów. Kuba Więcek jest najmłodszym debiutantem w historii tej legendarnej serii. Jest laureatem Mateusza Trójki i Grand Prix Jazz Melomani. Został także wybrany Nową Nadzieją w ankiecie krytyków Jazz Forum. Początek koncertu Kuba Więcek Trio o 22:00, w Muzeum w Rybniku.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-05-18 (start 17:45)
Miejsce:Muzeum
Adres:Rynek 18, 44-200 Rybnik
Telefon:32 432 74 60
Organizator:Muzeum w Rybniku
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
kratka
energylandiaEL
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod