Rozwiń filtry Filtry

Góra Żar: Noc Spadających Gwiazd

AUTOR: Redaktor

Perseidy to rój meteorów, który każdego roku, w połowie sierpnia, przecina orbitę ziemską. Deszcz spadających gwiazd najlepiej oglądać zdala od miejskich świateł. Warto więc w nocy z soboty na niedzielę (11-12.08) wybrać się na Górę Żar, gdzie organizowane jest wspólnie oglądanie zjawiska.

 

Meteory spalają się wpadając w ziemską atmosferę, co tworzy niezwykłe widowisko. Widząc spadającą gwiazdę, warto pomyśleć życzenie. Ponieważ w nocy z piatku na sobotę najwięcej Perseidów będzie przecinać ziemską orbitę, to i szansa na spełnienie życzenia jest największa. Warto więc wziąć koc i leżak, i udać się na Górę Żar, aby do świtu podziwiać perseidowy spektakl. Organizatorzy zapraszają w sobotę, od godziny 21:00 do 3:00.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-08-11 (start 21:00) - 2018-08-12
Miejsce:Góra Żar
Adres:Górska 21, 34-312 Międzybrodzie Żywieckie
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
kratka
energylandiaEL
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod