Rozwiń filtry Filtry

Podzamcze: Darmowe zwiedzanie Grodu na Górze Birów

AUTOR: Redaktor

Jeśli ktoś nie widział Grodu na Górze Birów w Podzamczu, to w sobotę (10.09) może to uczynić bezpłatnie. Wszystko z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2016.

Podzamcze: Darmowe zwiedzanie Grodu na Górze Birów
zdjęcie: Agnieszka Karpiel

Gród na Górze Birów jest rekonstrukcją drewnianej osady, która istaniała tu we wczesnym średniowieczu. Teraz to miejsce turystyczne, gdzie odbywają się imprezy i warsztaty poświęcone tamtej epoce.

 

 

Każda z grup ludzi, którzy mieszkali tu przez tysiące lat zostawiła swoje ślady. Znajdowano brązowe i żelazne ozdoby stroju kobiecego, narzędzia, naczynia, przęśliki i ciężarki tkackie. U podnóża góry odkryto jedyne słowiańskie cmentarzysko kurhanowe pochodzące z VIII-X wieku. W czasach piastowskich, Góra Birów była fragmentem fortyfikacji jurajskich.

 

 

Dzisiaj znajduje się tu zrekonstruowana osada średniowieczna z początków państwa polskiego. Każdego roku odbywają się tu warsztaty starego rzemiosła. Oprócz atrakcji historycznych, Góra oferuje ciekawostki geologiczne. Są na niej najcenniejsze formy krasowe, jaskinie i schroniska skalne. To w nich znajdowano resztki obozowisk myśliwych.

 

 

Gród na Górze Birów można zwiedzać w sobotę, od godziny 10:00 do 18:00.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-09-10 (start 10:00)
Miejsce:Góra Birów
Adres:Birowska, 42-440 Podzamcze
Telefon:0695 596 298
Organizator:"Zamek" SP. Z O.O
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam