Rozwiń filtry Filtry

Ogrodzieniec: Odyseja Historyczna na zamku

AUTOR: Redaktor

Na własne oczy będzie można zobaczyć, jak zmieniały się stroje, uzbrojenie i obozowiska żołnierzy od czasów najdawniejszych do współczesności. W weekend (16-17.07), w Ogrodzieńcu odbędzie się "Odyseja Historyczna". Obok siebie staną rzymscy gladiatorzy i partyzanci z II wojny światowej. To niesamowita podróż w czasie.

Na poczatek, w sobotę, o godzinie 11:30, zaprezentują się grupy odtwórców. Później będzie można obejrzeć bitwę pod Cedynią z 972 roku, jak wyglądały średniowieczne Wojska Zaciężne Króla Polski, Ludowe Wojsko Polskie i Wyprawy Krzyżowe. Na 14:00 zaplanowano Godzinę Chaosu Historycznego, a na 15:30 ogłoszenie Chaotycznych Zwycięzców. Obok powstańcó styczniowych kroczyć będą żołnierze formacji Waffen SS. Będą także szlacheckie hulanki i swawole i epokowa walka. Około 18:30 impreza się zakończy.

 

 

W niedzielę, na 11:30, zaplanowano spektakl Jerozolima Płonie. Potem odbędzie się Zajazd Szlachecki. Obok oddziałów rzymskich maszerować będą wojska Kazimierza Jagielończyka, Wikingowie i Słowianie oraz polskie i niemieckie oddziały z II wojny światowej. Wszystko potrwa do godziny 16:30.

 

 

Odyseja Historyczna odbywać się będzie na dziedzińcu zamku w Ogrodzieńcu. Bilety kosztują 12 i 17 złotych.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-07-16 (start 11:30) - 2016-07-17
Miejsce:Zamek
Adres:Zamkowa, 42-440 Podzamcze
Telefon:32 67 32 220, 67 32 991
Organizator:„Zamek” Sp. z o.o.
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam