Rozwiń filtry Filtry

Ogrodzieniec: "Najazd barbarzyńców - Igrzyska władców" na Zamku

AUTOR: Redaktor

Jak żyli Słowianie i Wikingowie będzie można zobaczyć w weekend (26-27.05) w Ogrodzieńcu. Na zamku zaplanowano "Najazd barbarzyńców – Igrzyska władców", czyli Międzynarodowy Festiwal Wczesnego Średniowiecza. Będą warsztaty rzemieślnicze, kramy z biżuterią i bronią, strawa warzona według dawnych receptur oraz muzyka z epoki.

 

Początek imprezy w sobotę o godzinie 11:00. Po prezentacji drużyn odbędzie się Turniej Łuczniczy i Turniej Bojowy Wojów Południe kontra Północ. Zaprezentowane zostanie uzbrojenie i moda z czasów pierwszych Piastów. Zaplanowano także bitwę o Mosty i zapasy wojów. Goście wezmą udział w konkursie wiedzy historycznej. Na zakończenie, o 19:00, rozpocznie się Wielka Bitwa Władców.

 

 

 

W niedzielę, o godzinie 11:00, początek finału walki wojów o Mosty. Zobaczyć będzie można Skarb Władców i koncert zespołu Lord Wind. Zaplanowano także przedstawienie władców i ich drużyn oraz konkurs wiedzy historycznej. O 16:30 rozstrzygną się Igrzyska Władców.

 

KATEGORIA:Festiwale
TERMIN:2018-05-26 (start 11:00) - 2018-05-27
Miejsce:Zamek w Ogrodzieńcu
Adres:Zamkowa, 42-440 Podzamcze
Telefon:32 67 32 220, 67 32 991
Organizator:Zamek Sp. z o.o. Ogrodzieniec
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam