Rozwiń filtry Filtry

Jura Krakowsko-Częstochowska: Święto Szlaku Orlich Gniazd "Juromania"

AUTOR: Redaktor

Jedno z najpiękniejszych miesc turystycznych polski doczekało się swojego święta. W sobotę (22.09) odbędzie sie pierwsza JUROMANIA, czyli święto Szlaku Orlich Gniazd. Zaplanowano koncerty, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, zawody wspinaczkowe i konkursy. Imprezy odbędą się w różnych miejscach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jura Krakowsko-Częstochowska: Święto Szlaku Orlich Gniazd Juromania

W Parku Wypoczynkowym "Lisiniec", w Częstochowie stanie historyczny obóz wojskowy i namiot szlachecki, odbędzie się Musztra Saska, pokaz XVIII-wiecznego teatru kukiełkowego oraz pokaz pirotechniczny. W Zespole Pałacowo-Parkowym w Złotym Potoku zaplanowano Rajd Pieszy "Ścieżką Poezji i Legend Złotej Krainy Pstrąga" oraz mnóstwo koncertów. Olsztyńskiego zamku znowu będzie bronił Kasper Karliński. W Żarkach można zwiedzić Stary Młyn, uczestniczyć w warsztatach wytwarzania słodyczy lub pisania gęsim piórem.

 

 

Na zamku Bąkowiec odbędzie się pokaz artyleryjski oraz spektakl "Twardowski u wrót piekieł" w wykonaniu Teatru Ognia Bohema. W okolicy Góry Birów w Podzamczu zaplanowano spotkanie z ratownikami Grupy Jurajskiej GOPR, naukę pierwszej pomocy, pokazy sprzętu ratowniczego oraz zjazdy ze skały. Na Zamku Ogrodzieniec i w Grodzie na Górze Birów przygotowano spotkanie z alchemikiem, magiem, wiedźmą i wróżbitą, escape room "Ucieczka z Baszty Skazańców", a także koncert Jamala oraz Krzysztofa Cugowskiego i Zespołu Mistrzów. Na błoniach Zamku Pilcza w Smoleniu pojawi się Królowa Elżbieta z Pilczy, a także odbędzie się turniej łuczniczy, pokaz sokolników i Fireshow.

 

 

Zamek Pieskowa Skała będzie miejscem widowiska "Ale Historia! Sceny z życia renesansowego dworu", warsztatów plastycznych, zabaw edukacyjnych i koncertu Projekt Grechuta. W zamku Rabsztyn zaplanowano festyn historyczny i Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych, zabawy sarmackie dla najmłodszych i nie tylko oraz inscenizację bitwy "Walka o tron po śmierci Batorego". Na Pustyni Błędowskiej zagrają zespoły: Eder, Siódmy Czakram Ziemi, odbędzię się fireshow, a także "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu", czyli koncert Sebastian Riedel & Cree.

 

 

W sobotę, na trasie Zawiercie - Ogrodzieniec – Pilica bedzie kursował JUROBUS, natomiast z zamku Bąkowiec do siedziby GOPR pojedzie EXPRESS JURAJSKI. Szczegółowy rozkład jazdy i program JUROMANII znajdują się na stronie: https://juromania.slaskie.pl/.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-09-22 (start 10:00)
Miejsce:Zamek Ogrodzieniec
Adres:Zamkowa, 42-440 Podzamcze
Telefon:
Email:
Organizator:Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam