Miejsca turystyczne
•
Artykuły
•
Wydarzenia

Władze miasta chwalą się, że to pierwsza tężnia w przemysłowej części Śląska. Drewniany budynek, po którym spływa zasolona woda, stał się atrakcją Radlina.
Tężnię zbudowano z drewna iglastego. Na konstrukcji ułożono gałązki tarniny, po których spływa solanka wytwarzając wokół solankową mgiełkę. Taki mikroklimat pomaga w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Inhalacje zwiększają odporność organizmu. Mają także działanie bakteriobójcze. Godzina inhalacji solanką dostarcza do organizmu dawkę jodu porównywalną z trzydniowym pobytem nad morzem.
Tężnia ma kształt prostokąta. 24-metrowy budynek ma ponad 8 metrów wysokości. Przylega do niego daszek, pod którym znalazły się ławki dla gości. Teren wokół także zagospodarowano. Są tu chodniki, ławki klomby, kosze i stojak na rowery. Korzystanie z tężni jest bezpłatne. W Radlinie ustawiono drogowskazy ułatwiające dojazd do budynku. Auta należy zostawiać na oddalonych od tężni parkingach, aby nie zanieczyszczać specyficznego mikroklimatu..