Rozwiń filtry Filtry

Śląsk: Industriada 2018

AUTOR: Redaktor

"Industriada jest kobietą" – to hasło tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W sobotę (9.06), w 44 obiektach, w 25 miejscowościach odbędą się koncerty, warsztaty i pokazy. W sumie ponad 500 imprez.

 

Przemysł nigdy nie był wyłącznie męską domeną. Kobiety w przemyśle pracowały i miały duży wpływ na kulturę przemysłową. Tegoroczna Industriada pozwoli wydobyć z cienia panie, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki.

 

 

W niektórych obiektach Rozruch Maszyn nastąpi już w piątek, w nocy (8.06). Niecierpliwi mogą wybrać sie do Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu, do Kompleksu Sztygarka w Chorzowie, Browaru Zamkowego w Cieszynie, na Przystań Łabędy w Gliwicach, do Muzeum Energetyki w Łaziskach, Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich, Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach lub Szybu Maciej w Zabrzu.

 

 

Wielkie otwarcie Industriady zaplanowano także w Kopalni Srebra w Tarnowskiech Górach, miejscu, które zostało niedawno wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Święto Szlaku Zabytków Techniki zakończy się w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

 

 

Na większość imprez wstęp jest wolny. Są jednak wydarzenia, na które obowiązuje rezerwacja miejsc lub bilety. Szczegółowe informacje oraz program znajdują się na stronie http://www.industriada.pl.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-06-08 (start 17:00) - 2018-06-09
Miejsce:Kopalnia Srebra
Adres:Szczęść Boże 81, 42-600 Tarnowskie Góry
Telefon:32 77 40 217, 221, 222
Organizator:Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam