Rozwiń filtry Filtry

Racibórz: Wystawa "Piernik - podróż do krainy zmysłów..." w raciborskim Muzeum

AUTOR: Redaktor

W raciborskim muzeum pachnie piernikami. Czynna jest w nim wystawa "Pierniki - podróż do krainy zmysłów… przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej. Okazuje się, że piernika nie należy kojarzyć wyłącznie z Toruniem.

Eksponaty na wystawę udostępniły muzea z Niemiec, Wrocławia, Bytomia i Raciborza. Dokumentują one historię piernika, która zaczęła się w starożytnym Egipcie. Na Śląsku pierniki wypiekano już 900 lat temu.

 

 

Na wystawie można poznać tradycje rzemiosła piernikarskiego, piękne formy piernikarskie, które na zamówienie piernikarzy tworzyli snycerze. Kto ciekawy dowie się jakie są składniki ciasta, skąd wziął się pieprz w cieście, gdzie można skosztować regionalnych specjałów piernikowych, jak piernik wykorzystywano w obrzędowości i literaturze dziecięcej.

 

 

Piernikową wystawę można oglądać w raciborskim muzeum do 30 listopada, od wtorku do piątku od 8:30 do 16:00, w soboty od 7:30 – 15:30, w niedziele od 10:00 do 14:00. W poniedziałki muzeum nieczynne.  Bilety kosztują: normaly 3 PLN, ulgowy 2 PLN. W soboty wstęp wolny.

KATEGORIA:Wystawy
TERMIN:2015-11-02 (start 10:00) - 2015-11-30
Miejsce:Muzeum
Adres:Gimnazjalna 1, 47-400 Racibórz
Telefon:32 415 28 41
Email:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam