Rozwiń filtry Filtry

Niemodlin: Zamkowy Jarmark Świąteczny

AUTOR: Redaktor

Warto wybrać się w weekend (8-9.12) do Zamku Książęcego w Niemodlinie. Odbędzie się tam Zamkowy Jarmark Świąteczny, na którym znajdą się lokalne przysmaki, rękodzieło ludowe, animacje dla dzieci, pokazy rzemiosła, ognia i wiele innych atrakcji.

Zamkowe bramy otworzą się w sobotę, w samo południe. Na stoiskach będzie można znaleźć karpia niemodlińskiego, przyprawy i zioła, sery, olej głubczycki, makarony, ciasta, choinki, ozdoby świąteczne, rękodzieło ludowe i wiele innych. Mistrzowie tradycyjnego rzemiosła wprowadzą w tajniki kowalstwa, ceramiki, lalkarstwa i snycerstwa. Dla dzieci przygotowano animacje. O godzinie 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00 zaplanowano zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Dzień zakończy, o 19:00, pokaz ognia w wykonaniu grupy Rekonstrukcji Historycznej Wiwern.

 

 

W niedzielę atrakcje rozpoczą się już o godzinie 10:00. Tego dnia organizatorzy zapraszają szczególnie na rycerskie animacje w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Wiwern. Od 13:00 rozpoczną się warsztaty dekorowania pierników, prezentacja tradycji oraz pokaz kulinarny z degustacją. Na 16:00 zaplanowano występ zespołu muzyki ludowej Drewutnia zatytułowany "Zamkowe Granie na świąteczną nutę".

 

KATEGORIA:Jarmarki
TERMIN:2018-12-08 (start 12:00) - 2018-12-09
Miejsce:Zamek Książęcy
Adres:Rynek 55, 49-100 Niemodlin
Telefon:608 090 840
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
kratka
energylandiaEL
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod