Rozwiń filtry Filtry

Dinozaury w Krasiejowie

DODANO: 15 maja 2013
AUTOR: Redaktor

Kości prawdziwych dinozaurów można obejrzeć w Krasiejowie. To tutaj rozpoczęła się przygoda dla wielu poszukiwaczy skamieniałości. W 2010 roku otwarto JuraPark Krasiejów.

Dinozaury w Krasiejowie
zdjęcie: Piotr Karpiel

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy na terenach kopalni odkrywkowej znaleziono pierwsze kości lądowych i słodkowodnych kręgowców ery mezozoicznej. Najciekawszym, znalezionym okazem jest z pewnością Silesaurus opolensis (występuje tylko w Krasiejowie). Ten pradinozaur osiągał długość 1,5 m. i było roślinożercą.

W JuraParku jest odtwarzany zaginiony świat prehistorycznych stworzeń. Ponad 100 figur naturalnej wielkości, jurajska sceneria, największe w Europie pokłady kości triasowych gadów i płazów, rekonstrukcja triasowego jeziorzyska i fauny krasiejowskiej, plac zabaw, park rozrywki i restauracja – to wszystko przygotowano dla turystów. Można tu także odbyć podróż Tunelem Czasu, z przewodnikiem obejrzeć modele mezozoicznych gadów i płazów. Prawie 70 gatunków, około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym w Europie.

Dzieci i dorośli mogą poszaleć na placu zabaw pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni. Jest kolej szynowa, basen z kulkami oraz karuzele, niepowtarzalny "małpi gaj" pełen zjeżdżalni, tunelów i przeszkód. Wszystko w bajkowym prehistoryczny otoczeniu. Dla najodważniejszych przygotowano Eurobungy oraz byka rodeo. W Parku Rozrywki obowiązuje "waluta" Dinożetony.

 JuraPark czynny jest codziennie. Godziny otwarcia zależą od pory roku. Dostępny jest bilet rodzinny.

Ocena:
KATEGORIA:Parki rozrywki
REGION:Centralny - powiat opolski ziemski
WIEK:Dowolny
POGODA:Każda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 36 zł, dzieci: 30 zł (rok: 2013)
OTWARTE:Park czynny jest w dni robocze od godziny 9:00, w weekendy od 10:00. Godziny zamknięcia zależą od pory roku http://www.juraparkkrasiejow.pl/zaplanuj.php
Adres:1 Maja 10, 46-040 Krasiejów
Telefon:77 465 14 67 519 346 149
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
JuraPark Krasiejów
15 maja 2013

Warto zobaczyć mimo, że drogo

Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam