Rozwiń filtry Filtry

Zamek Chudów

DODANO: 28 maja 2013
AUTOR: Redaktor

Między Zabrzem a Gliwicami znajduje się zamek Chudów. Z dawnej budowli została wieża i resztki murów, ale obiekt jest odbudowywany. Mimo, że prace trwają, zamek można zwiedzać, a obok niego odbywa się sporo imprez.

Zamek Chudów
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Turyści mogą oglądać nie tylko zrekonstruowane lub odnowione wnętrza, ale także wystawy stałe i czasowe. Eksponaty pochodzą z wykopalisk archeologicznych prowadzonych na miejscu. Latem odbywają się Spotkania na Zamku w Chudowie. Są to inscenizacje historyczne, zloty, koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe. W sierpniu tradycyjnie odbywa się Jarmark Średniowieczny, na który ściągają tłumy odwiedzających. Ponadto w rocznicę sprowadzenia do Polski ziemniaka organizowane są Kartoflandy. Tutaj odbywają się też Mistrzostwa Rzeczpospolitej w strzelaniu z kuszy historycznej.

 

 

Dla dzieci, ale nie tylko wybudowano pierwszy w Polsce Historyczny Labirynt. Jego wystrój inspirowany jest sztuką średniowieczną. Wnętrza kryją wiele interaktywnych atrakcji rozlokowanych w czterech strefach tematycznych: Mieście, Lochach, Pałacu i Ogrodzie. Każda ze stref tworzy odrębną opowieść, pobudzając wyobraźnię i zapraszając do zabawy. Labirynt można przejść jeżeli odnajdzie się tajne przejścia. Rodzice mogą oglądać swoje pociechy z podwyższonej platformy.

 

 

Do Labiryntu oraz zamku można wejść za odpowiednią opłatą od kwietnia do września. W sezonie jesienno-zimowym zabytek można zwiedzać w grupach zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu się. Bezpłatny jest natomiast znajdujący się w pobliżu parking.

Ocena:
KATEGORIA:Zamki/pałace
REGION:Gliwicki - powiat gliwicki ziemski
WIEK:Dowolny
POGODA:Każda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 3 zł, dzieci: 2 zł (rok: 2013)
OTWARTE:Muzeum czynne jest od kwietnia do października, w soboty i niedziele od 11:00 do 18:00. Od listopada do marca jest nieczynne.
Adres:Podzamcze 6, 44-177 Chudów
Telefon:32 3301302 601 314 755
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam