Rozwiń filtry Filtry

Olsztyn: Turniej Rycerski na Zamku

AUTOR: Redaktor

W niedzielę (7.08) jest szansa na zdobycie szabli Starosty Olsztyńskiego. Na zamku w Olsztynie odbędzie się Turniej Rycerski. Dla publiczności przygotowano mnóstwo atrakcji.

Tradycyjnie turniej rozpocznie, o godzinie 11:00, parada rycerstwa z zamku do kościoła, który wybudowano z kamienia pochodzącego z murów zamkowych. Mszy towarzyszyć będzie oprawa rycerska nawiązująca do dawnych tradycji.

 

 

Natomiast o 15:00 rozpocznie się" Obrona zamku olsztyńskiego". Będzie Turniej Łuczniczy, Turniej Szzermierczy i Turniej o Szablę. Publiczność będzie śledzić pokazy sokolnicze, konne i artylerii. To okazja do poznania życia obozowego, spróbowania podpłomyków, walki na szable i strzelania z łuku.

 

 

Szczególnie interesująco zapowiada się rekonstrukcja oblężenia zamku olsztyńskiego przez wojska arcyksięcia Maksymiliana Habsburga w roku 1587. Obroną warowni skutecznie dowodził dowódca Kasper Karliński. Na zakonczenie imprezy zaplanowano wspólnego poloneza i koncert.

 

 

Turniej o Szablę Starosty Olsztyńskiego odbędzie się w niedzielę na zamku w Olsztynie. Bilety kosztują 10 złotych. Dzieci do lat 10 nie płacą za wstęp.

KATEGORIA:Turnieje
TERMIN:2016-08-07 (start 11:00)
Miejsce:Zamek
Adres:Zamkowa, 42-256 Olsztyn
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam