Rozwiń filtry Filtry

Park Linowy "Orla Perć" w Brennej

DODANO: 11 kwietnia 2014
AUTOR: Redaktor

Park proponuje zabawę i dla dorosłych, i dla dzieci. Najwyższe przeszkody są rozpięte na 15 metrach, najniższe na dwóch. Dla gości przygotowano trzy trasy i Orlą Basztę.

Park Linowy Orla Perć w Brennej
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Z trasy zielonej korzystają dzieci. Przeszkody umieszczono na wysokości około 2-metrów. Jest wśród nich m.in. ścianka wspinaczkowa, przejazdy tyrolskie, siatki, płotki, makarony, baletnica, huśtawki i łódka ”Titanic”. Przechodząc przez nie, dzieci uczą się zasad równowagi, logicznego myślenia i poczucia odpowiedzialności. Aby przejść trasę samodzielnie dziecko musi sięgać dłonią na wysokość minimum 140cm.

 

 

Trasę niebieska rozpięto na wysokości 9metrów. Zainstalowano tu najciekawsze przeszkody: skok Tarzana z ruchomego podestu, trawers przez ścianę wspinaczkową, deskorolkę, kładkę, siatki, mosty, huśtawki, makarony, skakanki i zjazdy tyrolskie. Z trasy może korzystać młodzież, dorośli, a także dzieci pod opieką. Do samodzielnego przejścia wymagane sięganie dłonią na wysokość minimum 160cm.

 

 

Najtrudniejsza trasa oznaczona jest kolorem czarnym. Aby nią przejść trzeba mieć ukończone 12 lat. Przeszkody umieszczono na wysokości 15 metrów i to jest największa trudność. Są tu huśtawki, siatki, kładki, skakanki, falochron, makarony, słupki, mosty, baletnica, a na zakończenie trzy zjazdy. Najdłuższy ma 50 m.

 

 

Dla wytrzymałych proponuje się przejście trasami niebieską + czarną. Dla lubiących wysokość przygotowano Orlą Basztę. Jest to gruby słup drewniany „obity” chwytami wspinaczkowymi do wysokości 15m. Na górze można podziwiać widoki, a potem zjazd na linie, na dół.

 

 

Każdy uczestnik ubierany jest w certyfikowany sprzęt zabezpieczający i odbywa podstawowy kurs poruszania się po parku i bezpiecznego posługiwania się sprzętem. Zabawa odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Kto woli naziemne rozrywki, może wybrać się na wycieczkę z kijami Nordic Walking, albo ochłodzić w rzece Brenicy.

Ocena:
KATEGORIA:Parki linowe
REGION:Bielski - powiat cieszyński
WIEK:5+
POGODA:Tylko dobra pogoda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 25 zł, dzieci: 15 zł (rok: 2014)
OTWARTE:W kwietniu i październiku park czynny jest w weekendy od 10:00 do 18:00, we wrześniu i maju codziennie od 10:00 do 18:00, w czerwcu 10:00 do 19:00, a w lipcu i sierpniu od 10:00 do 20:00.
Adres:Wyzwolenia 40, 43-438 Brenna
Telefon:661 11 00 33
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam