Rozwiń filtry Filtry

Dream Park w Ochabach

DODANO: 28 maja 2013
AUTOR: Redaktor

Prehistoryczne Oceanarium jest chyba największą atrakcją Dream Parku w Ochabach. Organizatorzy chwalą się, że to pierwszy na świecie taki projekt. Zorganizowano je jak klasyczne oceanarium.

Dream Park w Ochabach
zdjęcie: Gabriela Kamińska

Stylizowany korytarz prowadzi między „akwariami”, w których zobaczyć można podwodne gady żyjące miliony lat temu. „Pływa” w nich plezjozaur, prehistoryczny rekin, protostega, czyli jeden z największych żółwi, ryba pancerna i wiele innych. W oceanarium wyznaczono tzw.: „strefę zero”, do której wpuszczane są osoby powyżej 12 lat. Pozostałą część może zwiedzać każdy.

Oprócz gadów wodnych, w Ochabach przygotowano także wystawę dinozaurów lądowych. Szczególnie dociekliwi mogą stać się paleontologami. W Namiocie Małego Odkrywcy, pod okiem nauczycieli poznają tajemnice gadów, a na pamiątkę otrzymują stworzonego przez siebie dinozaura.

Kto nie przepada za jaszczurami, może przyjrzeć się z bliska najsłynniejszym budowlom na Ziemi. Są cuda architektoniczne z Europy: wieża Eiffla, Partenon, Bazylika św. Piotra, Big Ben czy krzywa wieża z Pizzy. Azję reprezentują min.: Wielki Mur Chiński, Terakotowa Armia, Błękitny Meczet i bliźniacze wieże z Kuala Lumpur. Jest też Statua Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro oraz opera z Sydney. Można zrobić sobie zdjęcie obok Statui Wolności lub Sfinksa.

Dla aktywnych przygotowano Park Linowy. Tor dla starszych rozwieszono na wysokości 6 metrów. Zbudowano na nim tyrolskie zjazdy i skomplikowane przejścia. Dla dzieci zaprojektowano prostszą, bezpieczniejsza trasę.

W Dream Parku jest także kino 6D.Wyświetlane są dwa filmy. Dla młodszych przygodowy Robin Hood, dla starszych horror - Asylum. Ponadto w parku nie brakuje placów z huśtawkami, zjeżdżalniami czy bajkowymi przejściami, na których zabawę organizują animatorzy. Kto lubi cuda, może w specjalnej kuli chodzić po wodzie. Na głodnych i spragnionych czekają punkty gastronomiczne.

Ocena:
KATEGORIA:Parki rozrywki
REGION:Bielski - powiat cieszyński
WIEK:Dowolny
POGODA:Każda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 19 zł, dzieci: 10 zł (rok: 2013)
OTWARTE:Park czynny jest w dni powszednie os 10:00 do 17:00, w weekendy i święta od 10:00 do 18:00
Adres:Hodowlana 2, 43-430 Ochaby Wielkie
Telefon:33 851 05 55 665 201 051
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam