Rozwiń filtry Filtry

Cieńków w Wiśle-Malince

DODANO: 21 kwietnia 2017
AUTOR: Redaktor

Cieńków jest jednym z ciekawszych szczytów w Wiśle. W zimie staje się mekką dla narciarzy, a latem znakomitym miejscem do rozpoczęcia wędrówek po okolicznych szczytach.

 

Cieńków w Wiśle-Malince
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Na cieńkowski grzbiet można wjechać nowoczesną koleją linową. Rozciąga się stąd fantastyczny widok na Beskid Śląski. Podziwiać go mogą narciarze, rowerzyści i wędrowcy.

 

 

Zimą narciarze mają do dyspozycji 5 tras o łącznej długości ponad 4 kilometrów. Kolej krzesełkową uzupełniają wyciągi talerzykowe oraz wyciąg taśmowy. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę zabawową i karuzelę ROTONDO. W ośrodku działają punkty gastronomiczne, czynna jest także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Oświetlenie na stokach pozwala na jazdę także wieczorem.

 

 

Kolej linowa czynna jest także latem. Wtedy Cieńków może być miejscem rozpoczynania wycieczek w okoliczne góry. Grzbiet przecinają trasy rowerowe i szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Najpopularniejsza jest Pętla Cieńkowska łącząca kolej linową Cieńków ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza. Można stąd wybrać się także na spacer do Wisły-Malinki lub Wisły-Czarne. Kto woli trudniejsze wędrówki, może pójść na Baranią Górę.

Ocena:
KATEGORIA:Ośrodki narciarskie
REGION:Bielski - powiat cieszyński
WIEK:Dowolny
POGODA:Każda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 6 zł, dzieci: 5 zł (rok: 2017)
OTWARTE:Kolej jest czynna od maja do końca października w każdy weekend i dni wolne od pracy, a w lipcu, sierpniu codziennie od 10:00 do 18:00. W sezonie narciarskim od 8:00 do 20:00
Adres:Malinka 8, 43-460 Wisła
Telefon:801006001
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam