Rozwiń filtry Filtry

ZOO w Opolu

DODANO: 7 maja 2014
AUTOR: Redaktor

Prawie 1000 zwierząt różnych gatunków można oglądać w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. To jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych obiektów w Polsce. Na 20-hektarowym obszarze znalazły dom ssaki, płazy, gady, płazy i bezkręgowce ze wszystkich kontynentów. Jest więc gdzie pospacerować.

ZOO w Opolu
zdjęcie: Jerzy Hodor

W opolskim ZOO zobaczymy min.: kangury, gibbony, goryle, dingo, gepardy, serwale, zebry, nosorożce, żyrafy, strusie, pelikany, kondory, pawie, żółwie, gekony, kraby, skorpiony, pająki. W sumie ponad 200 gatunków zwierząt. Tam gdzie pozwala na to bezpieczeństwo zwiedzających, wybiegi są półotwarte. To znaczy, że wielu zwierząt nie musimy oglądać zza krat. Dla wszystkich gatunków przygotowano miejsca jak najbardziej zbliżone do ich naturalnego środowiska. Wrażenie robią terraria. Umieszczono je pod podłogą i przykryto szklanymi taflami. Zwiedzający „chodzą” więc po pająkach. Jest także mini ZOO, w którym dzieci mogą karmić i dotykać młode zwierzęta.

 

W opolskim ZOO jest także miejsce, w którym można odpocząć wśród bujnej roślinności. To Kraina Bioróżnorodności. Znalazły się w niej również trzy zbiorniki wodne. Z największego woda spływa około 4-metrową kaskadą. W wodzie można zobaczyć rzadkie rośliny i zwierzęta: pijawkę lekarską, żółwia greckiego, żółwia mauretańskiego, szczeżuję wielką, kotewkę orzech wodny oraz salwinię pływającą. W zewnętrznej wolierze umieszczono chronione gatunki ptaków. Są tu min.: kraska, podgorzałka, batalion, kulon, hełmiatka, ohar i bernikla białolica.

 

Ponieważ ogród jest ogromny, pomyślano także o innych miejscach do odpoczynku. Są knajpki, stoły piknikowe i ławki, a dla najmłodszych place zabaw. Dla zmotoryzowanych gości przygotowano ogromny parking. Na terenie ZOO znajduje się Mini Park Linowy.

 

Ocena:
KATEGORIA:ZOO
REGION:Centralny - Opole
WIEK:Dowolny
POGODA:Tylko dobra pogoda
KOSZT WSTĘPU:dorośli: 8 zł, dzieci: 5 zł (rok: 2014)
OTWARTE:ZOO można odwiedzać od maja do października od 10:00 do 18:00. W pozostałych miesiącach od 9:00.
Adres:Spacerowa 10, 45-094 Opole
Telefon:77 4564267
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Świetny ogród zoologiczny, nowoczesny i niezwykle atrakcyjny
29 listopada 2017

Zwiedzałam opolskie ZOO po wizycie w safari-parkach w Holandii. Nie mamy się czego wstydzić.

Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam