Rozwiń filtry Filtry

Opole: Warsztaty "Piernikowe cuda" w Muzeum Śląska Opolskiego

AUTOR: Redaktor

Piernikowe cuda będzie można wykonać własnoręcznie w Muzeum Śląska Opolskiego. Rodzinne warsztaty plastyczne zaplanowano w niedzielę (27.11), w Opolu.

Inspirację zajęć stanowi wystawa czasowa "Pierniki. Podróż do Krainy zmysłów… przez Śląsk, Łużyce Górne i 900–letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej". Oglądając ją można poznać tradycje rzemiosła piernikarskiego, piękne formy piernikarskie, które na zamówienie piernikarzy tworzyli snycerze. Kto ciekawy dowie się jakie są składniki ciasta, skąd wziął się w nim pieprz, gdzie można skosztować regionalnych specjałów, jak piernik wykorzystywano w obrzędowości i literaturze dziecięcej.

 

 

Podczas warsztatów uczestnicy upieką własne pierniki, wykorzystując do ich wyrobu tradycyjne formy. Zajęcia odbędą się w niedzielę, o godzinie 12:00 i 14:00, w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Bilet kosztuje 10 złotych. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, na zajęcia należy zapisać się pod numerem telefonu: 77 44 31 754.

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2016-11-27 (start 12:00)
Miejsce:Muzeum Śląska Opolskiego
Adres:Muzealna, 45-023 Opole
Telefon:77 44 31 754
Organizator:Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam