Rozwiń filtry Filtry

Opole: Święto Wojciechowe

AUTOR: Redaktor

Koncerty, degustacje potraw, jarmark i biesiada – to wszystko zdarzy się podczas Święta Wojciechowego w Opolu. Imprezy będą się odbywać przez cały weekend (21-23.04) w różnych miejscach miasta.

W piątek, w samo południe, w Rynku rozpocznie się Jarmark Produktów Regionalnych i Tradycyjnych. Towarzyszyć mu będą degustacje potraw Wojciechowych. Ponadto pojawią się: wiosenny ogród, Kino 7 D, mini tor kartingowy, chętni pograją w KUBBA, albo wezmą udział w warsztatach mincerskich. Na scenie zaprezentują się: orkiesta SELECT BAND, szkoła tańca RAMADA i Zespół FRELE. Dzień zakończy wspólna biesiada z tańcami. W Amfiteatrze natomiast zaplanwano koncerty Krzysztofa Zalewskiego i VOO VOO.

 

 

W sobotę, oprócz Jarmarku, na Rynku stanie namiot cyrkowy, w którym będzie można zobaczyć chodzenie po linie, naukę balansu, żonglerkę piłeczkami i maczugami, tworzenie wielkich baniek mydlanych i wiele innych atrakcji. Na scenie zaplanowano między innymi: warsztaty tańca na trampolinach, koncert Wojciecha Gąsowskiego i FRIKart FIREshow, czyli widowisko tańca z ogniem. W Strefie Ogrodowej przygotowane zostaną średniowieczne burgery. W Miejskiej Bibliotece z fanami spotka się Wojciech Fortuna, a w Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się Wielki Test Wiedzy Opole 800. Na Placu Katedralnym, o 20:30, aktorzy zaprezentują "Misterium drogi Świętego Wojciecha".

 

 

W niedzielę, oprócz Jarmarku i pokazów cyrkowych, na scenie, w samo południe, rozpocznie się wielkie dziecięce koncertowanie dla Wojciechów. Ponadto zaprezentują się orkiestra SELECT BEND, Thomas Grotto – finalista "X-factor" i kabaret "To mało powiedziane…". W Miejskiej Bibliotece zaplanowano spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą i dziennikarzem. Na Wzgórzu Uniwersyteckim, na placu przy studni Św. Wojciecha, Bractwo Wojciechowe poczęstuje chętnych wodą ze źródełka słynącego z właściwości leczniczych. Święto zakończy pokaz przedstawienia "Misterium drogi Świętego Wojciecha" na Placu Katedralnym.

 

KATEGORIA:Jarmarki
TERMIN:2017-04-21 (start 12:00) - 2017-04-23
Miejsce:Rynek
Adres:Rynek, 45-015 Opole
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam