Rozwiń filtry Filtry

Opole: Piastowskie Dziady i Mroczna Dyskoteka

AUTOR: Redaktor

Na Wieży Piastowskiej pojawią się upiorne atrakcje, Muzeum Polskiej Piosenki można zwiedzić nocą, a na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki pojawią się "Dziady". W Opolu, ostatni weekend października będzie niezwykły.

W piątek (28.10) początek atrakcji już o godzinie 10:30. Na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki będą czytane "Dziady" Adama Mickiewicza. Jeszcze w czasach przedchrześcijańskich popularny był obrzęd, podczas którego żywi przywoływali dusze przodków, aby zyskać ich przychylność w sferze płodności i urodzaju. W literackie ramy ujął go nasz wieszcz narodowy.

 

 

Natomiast wieczorem będzie można zwiedzić Wieżę Piastowską i Muzeum Polskiej Piosenki. Wizyty będą jedyne w swoim rodzaju, bo na wieży zapowiadane są upiorne atrakcje, a bilety do muzeum mają mieć upiornie niską cenę. Organizatorzy zapraszają od godziny 19:00 do 24:00. Na zwiedzanie wieży trzyba umówić się telefonicznie pod numerem 77 441 50 20.

 

 

W sobotę (29.10) z kolei sporo atrakcji zaplanowano na Lodowisku Toropol. Będą gry, konkursy i zabawy. Uczestnicy proszeni są o przybycie w kostiumach i przebraniach. Będzie Mroczna Dyskoteka, "warsztaty dyniowe" i malowanię twarzy, Wszystko wśród porozstawianych dyń i w oparach gorącej czekolady. Impreza na lodowisku odbędzie się między 16:30 a 17:30 oraz od 18:30 do 19:30.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2016-10-28 (start 10:30) - 2016-10-29
Miejsce:Muzeum Polskiej Piosenki
Adres:Piastowska 14A, 45-082 Opole
Telefon:77 441 50 20
Email:
Organizator:MOSiR Opole, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam