Rozwiń filtry Filtry

Opole: Orszak Trzech Króli

AUTOR: Redaktor

Orszak Trzech Króli przejdzie w sobotę (6.01) ulicami Opola. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta. Marsz odbędzie się pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". Słowami tymi pozdrawiają się franciszkanie.

Każdy kolędnik otrzyma symboliczną koronę, stając się jednym z Trzech Króli niosących Dobrą Nowinę. Tradycyjny przemarsz rozpocznie się o godzinie 15:00, na placu przy ul. Barlickiego, przed wejściem głównym do Amfiteatru. Uczestnicy przejdą ulicą Piastowską i Korfantego w kierunku dworca, a następnie ulicą Krakowską udadzą się na Rynek. Tam odbędzie się koncert: "Dzieci małemu Jezusowi".

 

 

Natomiast o godzinie 17:00 w Kościele oo. Franciszkanów rozpocznie się "Oratorium o Bożym Narodzeniu" Jana Sebastiana Bacha. Wystąpią: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu pod dyrekcją Jarosława Jasiury i Huberta Prochoty.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-01-06 (start 15:00)
Miejsce:Rynek
Adres:Pl. Barlickiego, 45-082 Opole
Telefon:
Email:
Organizator:Diecezja Opolska
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam