Rozwiń filtry Filtry

Opole: Nocne zwiedzanie Kamienicy Czynszowej

AUTOR: Redaktor

Jak mieszkał przeciętny Opolanin pięćdziesiąt lub sto lat temu, można zobaczyć zwiedzając Kamienicę Czynszową. To część Muzeum Śląska Opolskiego. Na sobotę (16.12) zaplanowano niezwykłe, nocne odwiedziny w szacownym zabytku.

Opole: Nocne zwiedzanie Kamienicy Czynszowej
zdjęcie: Katarzyna Rdzanek-Hodor

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkń pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej.

 

 

Z biegiem lat, dom niszczał, ale władze miasta postanowiły zabytek ochronić i przekazały go muzeum. W kamienicy prezentowanych jest 5 mieszkań. Każde wyposażono w meble i przedmioty z poszczególnych epok. Są więc izby XIX-wieczne, z początku XX wieku oraz z lat 50-tych i 70-tych. Jest także modelowy strych.

 

 

Nocne zwiedzanie Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9 w Opolu odbędzie się w sobotę, od godziny 16:00. Wstęp jest wolny.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-12-16 (start 16:00)
Miejsce:Kamienica Czynszowa
Adres:św. Wojciecha 9, 45-023 Opole
Telefon:77 453 66 77, 77 454 46 11
Organizator:Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam