Rozwiń filtry Filtry

Opole: Noc Muzeów

AUTOR: Redaktor

"Na tropie historii Opola" zatytułowano tegoroczną Noc Muzeów w tym mieście. W sobotę (20.05) imprezy zaplanowano w muzeach: Diecezjalnym, Wsi Opolskiej, Śląska Opolskiego, Politechniki i Uniwersytetu oraz Achiwum Państwowym. Całość koordynuje Muzeum Polskiej Piosenki.

 

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza od godziny 18:00 do 24:00. W tym czasie będzie można zwiedzić wystawy, posłuchać wykładów i koncertów. Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora przedstawi spektakl ogniowy "Gdy Opole było polem". Dzieci zbudują z klocków opolski zamek piastowski, wezmą udział w grach i zabawach, albo warsztatach plastycznych. Natomiast w Kamienicy Czynszowej przy ul. Św. Wojciecha zaplanowano zabawę "Szukaj intruza".

 

 

Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza od godziny 19:00 do 24:00. Będzie można zwiedzać skansenowe obiekty, zobaczyć jak działały dawne sprzęty i jak się piecze tradycyjny chleb, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, spóbować podpłomyków i wodzionki. Na świeżym powietrzu zaplanowano gry i zabawy naszych dziadków. Tego wieczoru będzie jedyna okazja spotkać podróżnika i kolekcjonera dzwonków Mariana Łysakowskiego oraz zobaczyć, jak się szyje skórzane obuwie.

 

 

Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wernisaż i wystawę "Kulisy Opola", czyli historia Festiwalu Piosenki Polskiej z perspektywy organizatorów, twórców, pracowników technicznych, uczestników oraz mieszkańców miasta. Ponadto od godziny 19:00 zwiedzać będzie można ekspozycję stałą muzeum.

 

 

Muzeum Politechniki Opolskiej, od 17:00 do 23:00 zaprasza do zwiedzania wystawy oraz prezentacji multimedialnej zatytułowanej "Promieniowanie rentgenowskie wokół nas". Natomiast Muzeum Uniwersytetu Opolskiego proponuje wyprawę śladami przeszłości wzgórza uniwersyteckiego w Opolu. Od 17:00 do 23:00 zaplanowano prezentacje multimedialne, wykłady, zwiedzanie wystaw, a o 19:00 spotkanie przy studni św. Wojciecha z Opolskim Bractwem Wojciechowym.

 

 

Do Nocy Muzeów dołączyło także Archiwum Państwowe. Od godziny 18:00 do 22:00 proponuje zajęcia pod hasłem" Opera manu facta. Ulotny urok rzemiosł". Będą wykłady poświęcone, między innymi, historii precla oraz tematowi, dlaczego rzemieślnik musiał się myć. Zaplanowano także wystawę dokumentów cechowych, test wiedzy o rzemiośle, strefę zabawy dla dzieci oraz warsztaty z udziałem Księcia Jana Dobrego. Będzie szycie butów na miarę, przygotowywanie zakwasu na chleb i szycie skórzanej sakiewki.

 

 

Udział w imprezach Nocy Muzeów jest bezpłatny. Jedynie uczestnictwo w niektórych warsztatach kosztuje 1 złotych i należy się na nie zapisać.

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-05-20 (start 17:00)
Miejsce:Muzeum Polskiej Piosenki
Adres:Piastowska 14A, 45-082 Opole
Telefon:77 544 12 34
Organizator:Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam