Rozwiń filtry Filtry

Opole: Noc Kultury

AUTOR: Redaktor

To będzie kolejna, nieprzespana noc. W piątek (16.06), mieszkańcy Opola i goście odwiedzający miasto wezmą udział w czterdziestu wydarzeniach przygotowanych na Noc Kultury.

Jedną z niecodziennych atrakcji będzie nocne zwiedzanie Wieży Piastowskiej, na które należy wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem: 77 441 50 20. Początek o godzinie 18:00. Tuż obok wieży zaplanowano warsztaty florystyczne, taneczne, ruchowe oraz prelekcje. Związane będą z Nocą Kupały, której magiczne obrzędy zostaną odprawione nad Stawkiem Barlickiego. Zobaczyć będzie można między innymi spektakl ogniowy na tafli stawu oraz pokaz pirotechniczny.

 

 

W Noc Kultury zwiedzić będzie można opolskie rozgłośnie. O godzinie 18:00, swoje podwoje otworzą Radio Opole i Radio DOXA. O tej samej porze, z Dworca Głównego PKP wyruszy Kwiatowy Rajd Rowerowy Szlakiem Festiwalowym i Karola Musioła. Natomiast o 20:00, przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego rozpocznie się I Opolska Nocna Wystawa Pojazdów Zabytkowych, a o 22:00 ruszy parada ulicami miasta.

 

 

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej zaplanowano warsztaty edukacyjne, plastyczne i rękodzielnicze związane z kulturą śląską i ukraińską, a także bajkowe przedstawienia z różnych stron świata. Natomiast Archiwum Państwowe zaprasza do udziału w grze miejskiej zatytułowanej "Opole – kreujesz?".

 

 

W okolicach baszty artyleryjskiej, od 19:00 rozpoczną się pokazy i warsztaty dawnego rzemiosła, wystawa średniowiecznych narzędzi tortur i uzbrojenia z XIII-XV w., prezentacja strojów dawnych z możliwością ich przymierzenia, stanowisko kowala, a także wypiek podpłomyków z poczęstunkiem. Od godziny 20:00, Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na spotkanie muzyczno-kulinarne pod tytułem "Pięciolinia Smaków".

 

 

To tylko niektóre wydarzenia opolskiej Nocy Kultury. Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://nockultury.opole.pl. W wyborze atrakcji pomogą także kolorowe ulotki – przewodniki, które będzie można znaleźć w instytucjach związanych z imprezą.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2017-06-16 (start 18:00)
Miejsce:Opole
Adres:Rynek, 45-016 Opole
Telefon:
Email:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam