Rozwiń filtry Filtry

Opole: Jarmark Franciszkański

AUTOR: Redaktor

To wydarzenie stało się już tradycją!. W weekend (15-16.09), w Opolu odbędzie się Jarmark Franciszkański. Przygotowano strawę i dla ducha, i dla ciała.

Opole: Jarmark Franciszkański
zdjęcie: Przemysław Nijakowski

Jak to na tradycyjnym jarmarku, na straganach znajdą się przygotowane przez franciszkanów zioła i lekarstwa, słodycze oraz smalec z klasztornej kuchni. To okazja do spróbowania słynnych opolskich precli pieczonych według oryginalnej receptury z 1529 roku. Wzrok będą przyciągać ręcznie wykonane przedmiotym a dla dzieci przygotowano warsztaty artystyczne.

 

 

Na scenach ustawionych w Rynku i przy Kościele oo. Franciszkanó zaprezentują się lokalni i przyjezdni artyści. Między innymi, w sobotę zobaczyć będzie można widowisko artystyczne "Morowe Panny", oraz Zespół Czerwie i Eleni. W niedzielę zaprezentują się Grupa Opolskich Wieczorów Uwielbienia i Zespół Pieśni i Tańca "Opole".

 

 

Jarmark Franciszkański rozpocznie się w sobotę, o godzinie 14:30, powitalnym polonezem, a w niedzielę o 13:30 koncertami na Rynku w Opolu.

KATEGORIA:Jarmarki
TERMIN:2018-09-15 (start 14:30) - 2018-09-16
Miejsce:Rynek
Adres:Rynek, 45-018 Opole
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:Prezydent Miasta Opola, Biskup Opolski
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam