Rozwiń filtry Filtry

Opole: Dzień otwarty w Muzeum Śląska Opolskiego

AUTOR: Redaktor

Przez cały listopad Muzeum Śląska Opolskiego będzie świętowało 115 rocznicę powstania placówki. Na początek, w środę (4.11) proponowany jest Dzień Otwarty.

Muzealnicy pochwalą się zmodernizowaną Pracownią Konserwacji Zabytków, biblioteką oraz salami konferencyjnymi. Zwiedzać je będzie można o 17:00, 18:00 i 19:00. Zbiórka chętnych w sali odczytowej, w gmachu głównym Muzeum. Wstęp jest wolny.

 

 

Jednym z wydarzeń upamiętniających jubileusz jest otwarcie wystawy czasowej „115 lat temu w Opolu”. Można ją oglądać w budynku opolskiego dworca PKP. Prezentowane są na niej najważniejsze wydarzenia, które działy się w Opolu w 1900 roku. Wtedy właśnie otwarto Muzeum Miejskie, którego spadkobiercą jest obecnie Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2015-11-04 (start 17:00) - 2015-11-07
Miejsce:Muzeum Śląska Opolskiego
Adres:Muzealna, 45-100 Opole
Telefon:(77) 453 66 77
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam