Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Zamek Helfštýn
Zwiedzanie
kraj ołomuniecki

Z wieży zamku Helfštýn roztacza się niesamowity widok na okolicę. Tak też musiało być w XIII wieku, kiedy warownia powstała. Średniowieczny zamek zbudowano na wzgórzu i przez kilka wieków bronił okolicy przed najeźdźcami.

Miniogród dendrologiczny w Bytomiu
Natura
Bytom

Morze traw, rośliny z całego świata, a między nimi mityczne postaci. Ogród dendrologiczny powstał przy Parku Miejskim. Posadzono w nim rzadkie gatunki i odmiany.

 

Ekopark W DECHE w Bielsku-Białej
Rozrywka
Bielsko-Biała

Wejść w paszczę krokodyla, usiąść na ramieniu 13-metrowego goryla, albo statkiem pokonać pełen przeszkód tor wodny. Wszystko to można zrobić w "Parku w DECHE". W Bielsku-Białej zbudowano ogromny, nowoczesny i ekologiczny plac zabaw.

 

Park archeologiczny Chotěbuz
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

Park archeologiczny Chotěbuz to replika słowiańskiego grodu. Z drewnianych bali wybudowano palisadę z bramą i kilka chałup. Do osady wchodzi się po drewnianym moście nad fosą.

Zbiornik w Michalicach
Natura
powiat namysłowski

To dobre miejsce do aktywnej turystyki. Zalew utworzono na rzece Widawie, niedaleko Namysłowa. Można tu dotrzeć samochodem lub rowerem.

Pływalnia Delfin w Krapkowicach
Aktywny wypoczynek
powiat krapkowicki

Krapkowicka pływalnia jest nowoczesnym, kolorowym obiektem. Są tu dwa baseny. Obok znajduje się spory teren rekreacyjny.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach
Aktywny wypoczynek
Świętochłowice

Poszaleć tu można w parku linowym, na boisku do squosza i siatkówki plażowej, ściance wspinaczkowej albo wybrać się na fitness. Jednak szczególnie właściciele chwalą się pierwszym w Polsce basenem ekologicznym. Zawdzięcza to naturalnemu systemowi filtrowania wody. Nie używa się w nim chloru.

Górnośląska Kolej Wąskotorowa
Zwiedzanie
Bytom

Górnośląska Kolej Wąskotorowa jest najstarszą w Europie. Powstała w połowie XIX wieku. Jej długość wynosiła 230 km. Dowoziła mieszkańców północnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego do okolicznych zakładów: kopalń, hut, elektrowni, kamieniołomów, cegielni, koksowni.

Muzeum Turystyki na Przysłopie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Trzeba się trochę namęczyć, żeby zobaczyć Muzeum Turystyki Beskidu Śląskiego. Utworzono je na Polanie Przysłop, przy Baraniogórskim Ośrodku Kultury Turystyki Górskiej PTTK "U Źródeł Wisły".

Dolina Górnika w Chorzowie
Natura
Chorzów

W najstarszej części Chorzowa, tuż przy granicy z Bytomiem, leży Dolina Górnika. Niewielki park otacza dwa stawy połączone kanałem. To jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców miasta, a szczególnie wędkarzy.

Strona:
«
1
...
6
7
8
9
10
11
12
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam