Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Zamek w Bobolicach
Zwiedzanie
powiat myszkowski

Zamek w Bobolicach jest jedną z nielicznych jurajskich warowni, którą można podziwiać w pierwotnym kształcie. Kilka lat temu odremontowano ją i udostępniono zwiedzającym. Kto bardzo chce, może nawet w zamku zamieszkać.

Park Miejski im. Franciszka Kachla w Bytomiu
Natura
Bytom

Bytomski Park Miejski jest jednym z najstarszych na Śląsku. Założono go około 1840 roku. Nadal jest miejscem, w którym w pogodne dni można spotkać tłumy mieszkańców.

Pustynia Siedlecka
Natura
powiat częstochowski ziemski

Według legendy, kiedy diabeł gonił uciekającego na kogucie Twardowskiego, przed czarnoksiężnikiem otworzyły się bramy piekieł. Buchnął stamtąd piekielny ogień, który wypalił ziemię. Tak powstała Pustynia Siedlecka.

Muzeum Kapeluszy w Novým Jičínie
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

Muzeum mieści się w Žerotínskim zamku. Podstawą budowli był ufortyfikowany dom pochodzący z XIV wieku. Ród Žerotínów opuścił jednak siedzibę i od tej pory służyła ona celom administracyjnym i gospodarczym.

Park Sensorycznych Doświadczeń w Gliwicach
Rozrywka
Gliwice

Szumiące rury, armata powietrzna, wielkie organy rurowe, anteny paraboliczne i gongi pojawiły się przy gliwickiej Radiostacji. W Parku Sensorycznych Doświadczeń dziesięć mechanicznych i elektronicznych urządzeń ułatwia zrozumienie dźwięku oraz jego fizycznych właściwości.

Rezerwat Łężczok niedaleko Raciborza
Natura
powiat raciborski

Połowa wszystkich gatunków ptaków występujących w Polsce mieszka w rezerwacie Łężczok. Ci, którzy tam byli mówią o magii tego miejsca.

Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie
Rozrywka
Częstochowa

Kto chce w jednym dniu zobaczyć Bazylikę św. Piotra w Rzymie, Ostrą Bramę w Wilnie i na przykład Świątynię Grobu Pańskiego w Jerozolimie, powinien wybrać się do Parku Miniatur Sakralnych. W pięknej scenerii dawnego kamieniołomu znajduje się tu blisko 20 miniatur najsłynniejszych i najpiękniejszych świątyń świata. Nad miniaturami góruje największa na świecie statua papieża Jana Pawła II.

Skwer Artystów w Opolu
Zwiedzanie
Opole

Nie tylko w czasie festiwalu można spotkać w Opolu wybitne osobowości teatru i piosenki. Wystarczy wybrać się na Wzgórze Uniwersyteckie, aby zobaczyć Agnieszkę Osiecką, Czesława Niemena, czy Starszych Panów. Na Skwerze Artystów stoją pomniki autorstwa opolskich rzeźbiarzy.

Zalew Tasarki w Mstowie
Natura
powiat częstochowski ziemski

W zakolu Warty, otoczony lasami znajduje się Zalew Tasarki. Zbiornik jest sztuczny, ale zasila go woda ze źródeł. Urokliwe, dobrze zagospodarowane miejsce przyciąga tłumy turystów.

Góra Białko koło Olsztyna
Natura
powiat częstochowski ziemski

Niedaleko Olsztyna wznosi się charakterystyczna góra. To Białko, ale nazywa się ją Małym Giewontem, bowiem kształem przypomina tatrzański szczyt. Jak na Giewoncie, tak i tutaj znajduje się metalowy krzyż.

Strona:
«
1
...
5
6
7
8
9
10
11
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam