Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Graniczne Meandry Odry i wieża widokowa w Chałupkach
Natura
powiat raciborski

Płynąca w okolicach dawnego przejścia granicznego w Chałupkach Odra, tworzy malownicze zakola. Jest to chroniony obszar zwany "Graniczne Meandry Odry". Obejmuje on około 7 kilometrów biegu rzeki. Jego fragment można oglądać z 27-metrowej wieży widokowej.

Pływalnia Troclik w Bielsku-Białej
Aktywny wypoczynek
Bielsko-Biała

Pływalnia "Troclik" jest nowoczesnym obiektem. Oprócz basenów znajduje się w niej zaplecze rekreacyjne.

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły koło Bytomia
Natura
Bytom

Urozmaicone ukształtowanie terenu "Żabich Dołów" to efekt przemysłowej działalności człowieka. Kiedy pod koniec ubiegłego wieku pozamykano kopalnie, a przyroda objęła w posiadanie hałdy, zapadliska i nieużytki.

Grodzisko Gołęszyców w Lubomi
Zwiedzanie
powiat wodzisławski

Ponad tysiąc lat temu, w lasku Grabówka w Lubomi, mieszkało plemię Gołęszyców. Ślady ich bytności widać do dziś. To podwójny pierścień wzgórz otaczający główną część grodu. Kiedyś to były fortyfikacje, a między nimi fosa.

Park Cegielnia w Żorach
Rozrywka
Żory

To park, w którym aktywnie czas spędzą i dorośli, i dzieci. Podzielono go na kilka stref. Dzieci skorzystają z placu zabaw, linarium, czy miasteczka ruchu drogowego.Wszyscy mogą poszaleć w skate parku, na siłowni, wrotkach lub rolkach.

Rezerwat Sokole Góry
Natura
powiat częstochowski ziemski

Przepiękne lasy, ciekawe skały i jaskinie, to najkrótsza charakterystyka rezerwatu Sokole Góry. Znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, niedaleko Olsztyna. Jego nazwa pochodzi od sokołów i puchaczy, które miały ponoć na okolicznych wzgórzach liczne gniazda.

Skała Miłości w Mstowie
Natura
powiat częstochowski ziemski

Przejeżdżając przez Mstów nie sposób nie zauważyć wznoszącego się nad rzeką ostańca. To Góra Miłości, w którą, według legendy, zamieniła się para kochanków.

Lodowisko w Cieszynie
Aktywny wypoczynek
powiat cieszyński

Od wczesnej jesieni, cieszyńska Hala Widowiskowo-Sportowa zamienia się w lodowisko. Można tam pojeździć na łyżwach indywidualnie, albo skorzystać z zajęć z instruktorem. To także miejsce imprez sportowych i zawodów.

Zapora Wapienica w Bielsku-Białej
Natura
Bielsko-Biała

Planując wycieczkę, na przykład na niedzielne popołudnie, warto wziąć pod uwagę zaporę im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Wapienicy. Zbudowano ją w dwudziestoleciu międzywojennym, aby poprawić zaopatrzenie w wodę Bielska. Wtedy był to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Zamek w Toszku
Zwiedzanie
powiat gliwicki ziemski

Kto chce spotkać Białą Damę powinien odwiedzić zamek w Toszku. W częściowo zrekonstruowanym zabytku znajduje się obecnie Biblioteka, Czytelnia, kawiarenka, a w sali biesiadnej odbywają się koła zainteresowań. Teren wokół zamku jest miejscem imprez kulturalnych oraz plenerów plastycznych. Jest to Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku''.

Strona:
«
1
...
4
5
6
7
8
9
10
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam