Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Politechniki Opolskiej i lamp rentgenowskich w Opolu
Zwiedzanie
Opole

Przez wiele lat Grzegorz Jezierski zbierał lampy rentgenowskie. Kiedy kolekcję zobaczył rektor Politechniki Opolskiej, uznał, że jej miejsce jest w powstającym właśnie muzeum. W ten sposób, obok pamiątek z początków uczelni, można zobaczyć imponującą ilość lamp i urządzeń związanych z wykorzystaniem promieni X.

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
Zwiedzanie
powiat tarnogórski

Wybierając się turystycznie do Tarnowskich Góra nie sposób nie zwiedzić „Sztolni Czarnego Pstrąga”. To 600-metrowy podziemny odcinek dawnego wyrobiska.

Pływalnia w Goczałkowicach Zdroju
Aktywny wypoczynek
powiat pszczyński

Kryta pływalnia Goczałkowicach jest nowoczesnym obiektem przystosowanym także dla osób niepełnosprawnych. Jest tu basen sportowy, basen treningowy oraz brodzik.

Staw Nowokuźnicki w gminie Prószków
Natura
powiat opolski ziemski

Kotewkę orzech wodny niegdyś uprawiano w Europie ze względu na smaczne owoce. Po regulacji rzek, roślinę tę można zobaczyć w nielicznych, chronionych miejscach. Jeden z rezerwatów, Staw Nowokuźnicki znajduje się w gminie Prószków, w pobliżu Opola.

Ski Bílá niedaleko Frýdku-Místku
Aktywny wypoczynek
kraj śląsko-morawski

Trasy zjazdowe, trasy biegowe, snowpark i zimowe trasy rowerowe. Takie atrakcje czekaja w ośrodku narciarskim Bílá. Znajduje się obok drogi z Frýdku-Místku do granicy z Republiką Słowacką.

Platforma widokowa w Pogrzebieniu
Natura
powiat raciborski

"Gmina z widokami" – reklamuje się Kornowac. Szczególnie atrakcyjne perspektywy roztaczają się z platformy widokowej, którą zbudowano w miejscowości Pogrzebień.

Rodzinny stok narciarski w Rajczy
Aktywny wypoczynek
powiat żywiecki

Niemal w centrum Rajczy znajduje się szeroki, o średniej trudności stok narciarski. Do ośrodka na górze Compel można się wybrać na rodzinne szusowanie.

Lodowisko sezonowe w Bytomiu
Aktywny wypoczynek
Bytom

Bytomski Plac Sobieskiego każdej zimy zamienia się w lodowisko. Dodajmy prawdziwe, sezonowe lodowisko, otoczone bandami, z wypożyczalnią i ostrzalnią łyżew.

 

Kamienica Czynszowa w Opolu
Zwiedzanie
Opole

Niewielkie, dwupokojowe mieszkania w tej kamienicy przez lata wynajmowano lokatorom. Zaniedbany budynek przekazano Muzeum Śląska Opolskiego. Teraz można w nim oglądać, jak mieszkali Opolanie sto lub pięćdziesiąt lat temu.

Pałac Mieroszewskich w Będzinie
Zwiedzanie
powiat będziński

Budynek jest wzorowany na pałacach francuskich. Zbudowano go na początku XVIII wieku w stylu barokowo – klasycystycznym. Miał podkreślać pozycję i rangę rodu Mieroszewskich w Księstwie Siewierskim. Dzisiaj pełni rolę muzeum.

Strona:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam