Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Pomnik Karolinki w Gogolinie
Zwiedzanie
powiat krapkowicki

„Poszła Karolinka do Gogolina” i tam już została. W centrum miasteczka możemy zobaczyć chyba jedyny w Europie, pomnik poświęconybohaterom pieśni ludowej. Karolince towarzyszy oczywiście Karlik.

Kampus sportowy Stobrawa w Kluczborku
Aktywny wypoczynek
powiat kluczborski

Kluczborski kompleks sportowo-rekreacyjny znajduje się w zabytkowym Parku Miejskim. Korzystać tu można z kilku obiektów. Niektóre przeznaczono dla grup zorganizowanych, ale jest także coś dla amatorów, którzy chcieliby się po prostu poruszać.

Jezioro Żywieckie
Natura
powiat żywiecki

Kto wybierze się na Jezioro Żywieckie ma szansę na atrakcyjny wypoczynek. Może żeglować, albo wędrować po górach, albo pojeździć na rowerze, lub pozwiedzać okoliczne ciekawostki. Wszystko w pięknym górskim krajobrazie.

Jezioro Otmuchowskie
Natura
powiat nyski

Jezioro Otmuchowskie to przede wszystkim spokój, cisza, w miarę czysta woda i atrakcje dla wędkarzy. Ponad 20 kilometrów kwadratowych wody zachęca również żeglarzy. Na jeziorem znajdują się wypożyczalnie sprzętu.

Jezioro Nyskie
Natura
powiat nyski

Jezioro Nyskie, zwane także Głębinowskim, jest malowniczo położone u podnóży Gór Opawskich. Urozmaicona linia brzegowa oraz rozwinięta infrastruktura turystyczna - to jego największe walory.

Jezioro Dzierżno Małe
Natura
powiat gliwicki ziemski

Są dwa jeziora o tej nazwie. Oba powstały jeszcze przed drugą wojną światową, po zalaniu wyrobisk popiaskowych.

HEIpark Tošovice
Aktywny wypoczynek
kraj śląsko-morawski

 

HEIpark Tošovice to kolejny w pobliżu granicy z Polska ośrodek proponujący aktywny wypoczynek przez cały rok. Zimą jest centrum narciarskim, latem parkiem rozrywki. Jego oferta skierowana jest do całych rodzin, ale nie tylko.

Grób czarownicy
Zwiedzanie
powiat nyski

To najwyżej położony grób na Opolszczyźnie. Pod drzewami, w miejscu domniemanego pochówku  znajduje się biały, kwarcytowy kamień.

Góra Żar
Natura
powiat żywiecki

Góra Żar to szczyt w Beskidzie Andrychowskim nad Jeziorem Międzybrodzkim. Wznosi się na wysokość 761 m n.p.m. Znajduje się tu sporo atrakcji. Jest Górska Szkoła Szybowcowa "Żar", więc w pogodne dni sporo tu samolotów oraz lotniarzy i paralotniarzy. Ponadto z góry rozciąga się fantastyczny widok na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę.

Góra Szubieniczna w Głuchołazach
Natura
powiat nyski

Z Góry Szubienicznej roztacza się piękny widok na Głuchołazy. Trochę przesłaniają go rozrastające się drzewa, ale i tak warto się wspiąć 325 m nad poziom morza. Mieszkańcy miasta nazywają górę Grzybek albo Górka Papiernicza. Stoi tu drewniana altanka, która jest ulubionym miejscem spotkań młodzieży i zakochanych.

Strona:
«
1
...
44
45
46
47
48
49
50
51
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam