Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Zamek w Niemodlinie
Zwiedzanie
powiat opolski ziemski

W tajemniczych pomieszczeniach i tunelach tego zamku na pewno znajdują się ukryte skarby. Strzeże ich Biała Dama, której towarzyszą duchy rozpustnych mnichów i duch ciotki Elżbiety. Takie legendy krążą o zamku w Niemodlinie. Budowla ma 700 lat, więc nic dziwnego, że powstało mnóstwo opowieści z nią związanych. Niektóre zawierają ziarnko prawdy.

Jezioro Nakło-Chechło
Natura
powiat tarnogórski

Nad jeziorem można zamieszkać, w którymś z licznych ośrodków, albo przyjechać na chwilę, aby popływać lub pożeglować. Należy podkreślić, że w zbiorniku jest bardzo czysta woda.

Wyciąg Za Groniem w Ciścu
Aktywny wypoczynek
powiat żywiecki

Szeroki, dość łagodny stok świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Właściciele zapewniają, że warto w Ciścu spędzić urlop lub wyskoczyć na kilka szusów.

ZOO w Opolu
Rozrywka
Opole

Prawie 1000 zwierząt różnych gatunków można oglądać w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. To jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych obiektów w Polsce. Na 20-hektarowym obszarze znalazły dom ssaki, płazy, gady, płazy i bezkręgowce ze wszystkich kontynentów. Jest więc gdzie pospacerować.

Radiostacja w Gliwicach
Zwiedzanie
Gliwice

Radiostacja gliwicka to drewniana wieża nadawcza zbudowana w latach trzydziestych XX wieku. Jej wysokość to 111 m, a rozmiar podstawy 20x20 m. Ma cztery podesty usytuowane na wysokościach: 40, 55, 80 i prawie 110 m Jest to najwyższa na świecie drewniana konstrukcja.

Muzeum w Sławkowie
Zwiedzanie
powiat będziński

W przepięknej, zabytkowej kamienicy należącej niegdyś do kupca, Jana Kuca znajduje się Dział Kultury Dawnej. Zgromadzono w nim dokumenty i pamiątki opowiadające dzieje miasta. Zbiór powstał dzięki zaangażowaniu członków Towarzystwa Miłośników Sławkowa.

Zamek w Ogrodzieńcu
Zwiedzanie
powiat zawierciański

Ogrodzieniecki zamek tak naprawdę znajduje się w Podzamczu. To jedno z największych Orlich Gniazd. Sławę zyskał podczas ekranizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Zwiedzanie
Bytom

Ponad sto lat temu powstało Bytomskie Towarzystwo Historyczno-Muzealne. Jego członkowie gromadzili pamiątki i zabytki związane z dziejami miasta. Tak zaczęła się historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Trójkąt Trzech Cesarzy
Zwiedzanie
Sosnowiec

Trójkąt Trzech Cesarzy to miejsce, w którym schodziły się granice dawnych zaborów: rosyjskiego, pruskiego i austro-węgierskiego. W tym miejscu łączą się także wody Białej i Czarnej Przemszy tworząc dalej Przemszę.

Pustynia Błędowska
Natura
Dąbrowa Górnicza

Największy w Polsce obszar lotnych piasków – Pustynia Błędowska. Jej powierzchnia to tylko około 33 km². Nazwę wzięła od leżącego na jej zachodzie Błędowa - dzielnicy Dąbrowy Górniczej. Długość pustyni to niecałe 10 km, a szerokość około 4 km. Średnia głębokość piasku wynosi 40 metrów, ale w najgłębszym miejscu sięga nawet 70.

Strona:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam