Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Kopalnia „Michal” w Ostravie
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

Kopalnia „Michal” to jeden z cenniejszych zabytków techniki w Czechach. Założyli ją Austriacy w 1848 roku. Przez lata była przebudowywana, a obecny wygląd zawdzięcza modernizacji z początku XX wieku. Ostatni wagon węgla wydobyto z niej w 1993 roku.

Kopalnia Guido w Zabrzu
Zwiedzanie
Zabrze

Kopalnię zbudował w połowie XIX wieku hrabia Guido Henckel von Donnersmarck. Nazwał ją swoim imieniem. Po wojnie zmieniono nazwę na Makoszowy.

Dziecięcy Park Linowy w Rudach
Rozrywka
powiat raciborski

Dziecięcy Park Linowy to trasa złożona z 12 przeszkód linowych, zainstalowanych na wysokości 2-3 m pomiędzy drewnianymi domkami. Mogą z niej korzystać dzieci od 3 roku życia.

Kolej Linowa na Czantorię
Rozrywka
powiat cieszyński

Kolej linowa na Czantorię to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Beskidzie Śląskim. Oferuje czteroosobowe siedziska kanapowe oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu. Dzięki temu mogą z niej korzystać osoby niepełnosprawne. Dolna stacja kolejki znajduje się w Ustroniu przy trasie przelotowej nr 941, czyli „wiślance”.

Kolejka Linowa Elka w Chorzowie
Rozrywka
Chorzów

Po remoncie, Elka jest znowu jedną z największych atrakcji Parku Rozrywki w Chorzowie. Z powietrza można obejrzeć wszystkie czekające na odwiedzających miejsca.

Kolej Linowo-Terenowa na Górę Żar
Rozrywka
powiat żywiecki

Na Górę Żar można wjechać kolejką linowo-terenową. Dolna stacja mieści się w Międzybrodziu Żywieckim. Obok górnej zaczynają się szlaki piesze i rowerowe, Szkoła Szybowcowa, wypożyczalnia rowerów i parkingi.

Kąpielisko Obora w Raciborzu
Aktywny wypoczynek
powiat raciborski

Kąpielisko Obora jest tradycyjnym miejscem letniego wypoczynku dla mieszkańców Raciborzu, więc w sezonie nader oblegane.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach
Aktywny wypoczynek
Gliwice

Duży teren i duże niecki, to największe atuty kąpieliska „Leśne”. Niemniej w sezonie jest tu tłoczno jak na każdym miejskim basenie.

Kąpielisko Fala w Chorzowie
Aktywny wypoczynek
Chorzów

Kąpielisko „Fala” znajduje się w centralnej części Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. To kompleks basenów, dziesięciometrowa wieża do skoków oraz zjeżdżalnia wodna. Główną atrakcję stanowi basen ze sztuczną falą.

Kąpielisko Balaton w Wodzisławiu Śląskim
Aktywny wypoczynek
powiat wodzisławski

 

Balaton jest tradycyjnym wodzisławskim kąpieliskiem. W sezonie jest oblegane przez gości. Do ich dyspozycji są dwa baseny: płytki i głęboki, plaża, pływające molo oraz dwa boiska do siatkówki plażowej.

Strona:
«
1
...
44
45
46
47
48
49
50
51
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam