Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Browaru Żywiec
Zwiedzanie
powiat żywiecki

Browar w Żywcu jest jednym z najstarszych w Polsce. Założył go w 1856 r. arcyksiążę Albrecht Fryderyk Habsburg. W jego historycznej części otwarto nowoczesne muzeum. Aktywnie pokazana jest w nim historia i współczesność żywieckiego browaru.

Muzeum w Raciborzu
Zwiedzanie
powiat raciborski

W raciborskim muzeum najbardziej egzotyczna jest wystawa zatytułowana „W Domu Ozyrysa". Prezentowane są na niej zabytki starożytnego Egiptu. Są to: mumia Egipcjanki Dżet-Amonet-ius-anch, kartonaż i dwa drewniane sarkofagi. To jeden z kilkunastu zaledwie takich eksponatów w Polsce.

Mini ZOO w Żywcu
Rozrywka
powiat żywiecki

Można przyjść, pogłaskać, przytulić. Takie jest założenie mini ZOO w Żywcu. W Parku Habsburgów zamieszkały konie, kozy, króliki, owieczki i osiołek. Sporo tu także gatunków ptaków.

Łysa Góra niedaleko Cieszyna
Natura
kraj śląsko-morawski

Na Łysą Górę zwaną z cieszyńska Gigula, można wejść lub wjechać. To najwyższy szczyt Beskidu Morawsko-Śląskiego, oraz Śląska Cieszyńskiego. Mierzy 1324 m npm., Wchodzi w skład Parku Krajobrazowego "Beskydy".

Łowisko Pirat w Stanicy
Aktywny wypoczynek
powiat gliwicki ziemski

Okazuje się, że pobyt nad stawami rybnymi może być atrakcyjny dla całej rodziny. Kto nie chce łowić może pospacerować, obiekt znajduje się bowiem w obrębie Cysterskiego Parku Krajobrazowego.

Lodowisko w Pszowie
Aktywny wypoczynek
powiat wodzisławski

Lodowisko w Pszowie jest obiektem sezonowym, ale dzięki zadaszeniu, można z niego korzystać niezależnie od pogody. Dla początkujących łyżwiarzy przygotowano specjalne chodziki, misie i pingwiny.

Lodowisko TOROPOL w Opolu
Aktywny wypoczynek
Opole

Lodowisko TOROPOL głównie służy do treningów hokeistom, łyżwiarzom figurowym oraz sprinterom. Ogólnodostępne jest jedynie w weekendy i w niektóre dni powszednie późnym wieczorem.

Lodowisko sezonowe w Knurowie
Aktywny wypoczynek
powiat gliwicki ziemski

Knurowskie lodowisko jest niewielkie, ale wystarczające do jazdy na łyżwach, oraz do gry w hokeja czy w curling. Obok ślizgawki znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz punkt ostrzenia łyżew.

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu
Natura
powiat cieszyński

Leśny Park Niespodzianek to rodzaj ogrodu zoologicznego, w którym można obserwować zwierzęta żyjące w polskich lasach. Są tu ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne, na których można spotkać swobodnie chodzące muflony i daniele. Lubią być karmione i głaskane.

Lodowisko Tafla w Gliwicach
Aktywny wypoczynek
Gliwice

Gliwickie lodowisko „Tafla” znajduje się w kompleksie sportowym Politechniki. Jednak poza niektórymi godzinami, jest otwarte dla wszystkich.

Strona:
«
1
...
44
45
46
47
48
49
50
51
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam