Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum w Nysie
Zwiedzanie
powiat nyski

Nyskie Muzeum jest najstarszą instytucją muzealną na Opolszczyźnie. Powstało w 1897 roku z inicjatywy Towarzystwa Sztuki i Starożytności w Nysie. Obecnie zgromadzono w nim bogate zbiory malarstwa włoskiego, holenderskiego i niderlandzkiego, rzeźby i grafiki. To wszystko znajduje się w Pałacu Biskupim.

Stara Fabryka w Bielsku-Białej
Zwiedzanie
Bielsko-Biała

Stara Fabryka dawniej Muzeum Techniki i Włókiennictwa ma swoją siedzibę w dawnej fabryce sukna Büttnerów. Oprócz eksponatów związanych z tkactwem, zgromadzono tu inne urządzenia techniczne. Jednak większość maszyn i urządzeń pochodzi z miejscowych zakładów włókienniczych.

Muzeum Strzelców Podhalańskich w Cieszynie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Muzeum znajduje się w średniowiecznych piwnicach kamienicy przy ulicy Frysztackiej 2. To placówka prywatna, w której swoje zbiory prezentuje Krzysztof Neścior, członek Sekcji Miłośników Militariów w Cieszynie. Zgromadzono tu umundurowanie, wyposażenie oraz dokumenty 4 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
Zwiedzanie
powiat pszczyński

Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego jest jedynym tego typu w Polsce. Poświęcono je technice drukarskiej. Zgromadzono w nim maszyny drukarskie, urządzenia introligatorskie i dawną prasę.

Muzeum  Zofii  Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Historię Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej zapoczątkował jej mąż mjr Zygmunt Szatkowski. Po śmierci pisarki udostępnił do zwiedzania dwa pomieszczenia w ich domu. Dopiero w 1973 roku placówka stałą się pełnoprawnym muzeum.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Zwiedzanie
Zabrze

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu prezentuje zbiory z dziedziny historii i techniki górniczej oraz geologii i paleobotaniki. Największe eksponaty znajdują się na dziedzińcu.

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie
Zwiedzanie
Częstochowa

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza znajduje się w podziemnych korytarzach wydrążonych w latach 70-tych ubiegłego wieku. Sceneria przypomina kopalniane korytarze, a znajduje się w nich sprzęt górniczy z kopalń rud żelaza regionu częstochowskiego.

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie
Zwiedzanie
powiat nyski

W malutkim Paczkowie znajduje się całkiem niezłe, nowoczesne muzeum. Utworzono je na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w starej gazowni. Dlatego jest to jedyny w Polsce obiekt, w którym, w całości zachowały się urządzenia do produkcji gazu miejskiego.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

W cieszyńskim muzeum znajduje się jeden z największych zbiorów urządzeń drukarskich i maszyn introligatorskich. Gromadzić je zaczął Karol Franek, długoletni pracownik Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej. Po wielu perturbacjach powstało stowarzyszenie, które opiekuje się zabytkami oraz udostępnia je zwiedzającym.

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie
Zwiedzanie
powiat tarnogórski

Z szacunku dla historii i z potrzeby serca powstało Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Tutaj gośćmi szczególnie ważnymi są dzieci. Twórca placówki, Piotr Mankiewicz zgromadził przedmioty służące wykonaniu chleba. Niektóre eksponaty są zbyt małe, aby umieścić je na wystawie, dlatego część znalazła się na zdjęciach.

Strona:
«
1
...
44
45
46
47
48
49
50
51
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam