Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Park Chářovský w Krnovie
Natura
kraj śląsko-morawski

Charzowski park powstał pod koniec XIX wieku. To jeden z ciekawszych parków dendrologicznych. W pierwotnym założeniu przetrwał do drugiej wojny światowej. Potem został zaniedbany, ale znowu jest zieloną perłą Krnova.

Pałac w Rogowie Opolskim
Zwiedzanie
powiat krapkowicki

Zamek został zbudowany w XVI wieku przez ród Rogoyskich. Jednak już w XIV wieku była tu obronna budowla. Obecnie pałac ma wygląd renesansowo-klasycystyczny. Najstarszą część stanowią dwa skrzydła mieszkalne z narożną basztą.

Osiedle Giszowiec w Katowicach
Zwiedzanie
Katowice

Klimat jak z filmów Jerzego Kutza. Czas zatrzymany 100 lat temu. Tak jest na katowickim osiedlu Giszowiec. Swoją nazwę zawdzięcza twórcy największego koncernu przemysłowego na Śląsku, Georgowi von Giesche.

Ogród Botaniczny w Zabrzu
Rozrywka
Zabrze

Prawdziwa oaza zieleni znajduje się w centrum Zabrza. Tutejszy Ogród Botaniczny to nie tyko tereny spacerowe, ale także palmiarnia i szklarnia. W ciepłe dni miło w nim pospacerować w cieniu drzew, albo posiedzieć na ławce obserwując roślinki.

Pływalnia Nautica w Gorzycach
Aktywny wypoczynek
powiat wodzisławski

Baseny, zjeżdżalnia, jacuzzi, tunel wodny i inne atrakcje czekają w Ośrodku „NAUTICA” w Gorzycach. To jeden z najnowszych aquaparków na Śląsku. Znajduje się przy drodze krajowej 78. Obok pływalni znalazły się: boisko "orlik", siłownia na świeżym powietrzu i nowoczesny plac zabaw.

Naukotechnika w Świnnej
Rozrywka
powiat żywiecki

Nauka na wesoło i dla wszystkich – takie jest motto Beskidzkiego Centrum Nauki. Można tu dotykać, rozkręcać, robić doświadczenia i ogólnie świetnie się bawić. Jedyne ograniczenie to bezpieczeństwo uczestników. Ponieważ najlepiej uczy się przez doświadczenie, łatwiej przyswajamy sobie zasady fizyki, chemii, matematyki i innych dziedzin nauki.

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie
Zwiedzanie
Częstochowa

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie jest tym, które dzieci lubią najbardziej. Można w nim oglądać pracujące stare maszyny i jeszcze dotknąć różnych rzeczy. Znajduje się ono bowiem w Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA. Linia produkcyjna to wciąż sprawny zabytek z lat 30. XX wieku.

Muzeum w Ustroniu
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Ustrońskie Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku dawnej huty „Klemens”. Właśnie akcesoria hutnicze i kowalskie są jego największą atrakcją. Największe z nich można oglądać na świeżym powietrzu.

Beskidzka Ścieżka Astronomiczna
Aktywny wypoczynek
powiat cieszyński

W Istebnej, na własnych nogach lub rowerem, można przejść cały Układ Słoneczny. Beskidzką Ścieżkę Planetarną wymyślił Jerzy Rucki. Ma 12 km, prowadzi wzdłuż szlaku imienia słynnego himalaisty Jerzego Kukuczki.

Muzeum w Praszce
Zwiedzanie
powiat oleski

Muzeum mieści się w kamienicy podarowanej przez profesora Konrada Jażdżewskiego, dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. W placówce gromadzone są pamiątki obrazujące historię, etnografię, przyrodę, technikę i sztukę regionu.

Strona:
«
1
...
43
44
45
46
47
48
49
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam