Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Park Skałka w Świętochłowicach
Aktywny wypoczynek
Świętochłowice

Przynajmniej raz w roku, każdy mieszkaniec Świętochłowic odwiedza to miejsce. Można tu spotkać się ze znajomymi, posłuchać koncertów, powiosłować, popływać, pograć w piłkę, albo pospacerować. Park "Skałka" jest do tego idealny.

Muzeum Tatra w Koprzivnicy
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

W muzeum w Koprzivnicy znajduje się jedna z największych kolekcji pojazdów w Czechach. Tutaj pokazano początki słynnej fabryki samochodów Tatra. Wszystko zaczęło się bowiem jeszcze w czasach Austro-Węgier, od małego zakładu produkującego powozy.

Muzeum Na Grapie w Jaworzynce
Zwiedzanie
powiat cieszyński

W Muzeum Regionalnym "Na Grapie" można zobaczyć jak żyli beskidzcy górale oraz dawny sprzęt rolniczy. Stworzył je nieżyjący już Jerzy Rucki. Teraz placówką opiekuje się jego bratanek Stanisław.

Zamek biskupów krakowskich i Park Archeologiczny w Sławkowie
Zwiedzanie
powiat będziński

Przez lata mieszkańcy Sławkowa pagórek u zbiegu ulic Staropocztowej i Browarnej nazywali "zamczyskiem". W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przeprowadzono badania archeologiczne. Potwierdziły one słyszność nazwy, bo pod warstwą ziemi znaleziono ruiny zamku z XIII wieku.

Bacówka w Koniakowie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Bundz, bryndza, oscypki, sery wołoskie, korbacze to nazwy owczych serów wyrabianych przez górali. A jak powstają można zobaczyć w Bacówce Piotra Kohuta. Tuż obok znajduje się Centrum Pasterskie, w którym znalazła się zagroda edukacyjna oraz wystawa sprzętów pasterskich.

Pływalnia Olimpijczyk w Gliwicach
Aktywny wypoczynek
Gliwice

Pływacy, którzy chcą poczuć się jak na olimpiadzie korzystają z pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. To jedyny basen w mieście o odpowiednich wymiarach. Z tego powodu często odbywają się tu regionalne i ogólnopolskie zawody.

Zamek Prezydenta w Wiśle
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Jeśli nad zameczkiem powiewa flaga, znaczy, że prezydent jest w Wiśle i nie można zwiedzać zabytku. Jeśli flagi nie ma, wtedy jest szansa.

Kąpielisko w Zdzieszowicach
Aktywny wypoczynek
powiat krapkowicki

Zdzieszowicki basen po remoncie naprawdę robi wrażenie. Nową nieckę wykonano ze stali nierdzewnej. Podzielono ją na części: pływacką i rekreacyjną.

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Doły Piekarskie
Natura
powiat tarnogórski

Pagórki, wąwozy, doliny i strome grzbiety są efektem działalności czałowieka. Malowniczy teren po kopalni odkrywkowej, po latach stał się zespołem przyrodniczo-krajobrazowym "Doły Piekarskie".

Zespół Pałacowo-Parkowy w Pilicy
Zwiedzanie
powiat zawierciański

Zamek w Pilicy otoczony jest jednymi z cenniejszych zabytkowych polskich fortyfikacji. Zbudował je Stanisław Warszycki, który władał rezydencją w XVII wieku. Jednak na obecny wygląd pałacu wpływ mieli także inni jego właściele. Obecnie obiekt jest zdewastowany i czeka na wynik procesów sądowych byłych właścicieli.

 

Strona:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam