Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Zwiedzanie
powiat pszczyński

Pszczyński zamek należał niegdyś do możnego rodu Promnitzów. To oni w XVI wieku przebudowali obronną warownię na renesansową rezydencję. Obecny trójskrzydłowy wygląd, budowla zawdzięcza kolejnej zmianie, która nastąpiła w wieku XVIII.

Hradec nad Moravicą
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

Według legendy na zamku nad Morawicą spotkały się orszaki ślubne Dąbrówki, córki czeskiego księcia Bolesława I i polskiego księcia Mieszka I. Pierwotnie Hradec był twierdzą graniczną. Teraz jest w nim hotel, restauracja i muzeum.

Aquapark w Tarnowskich Górach
Aktywny wypoczynek
powiat tarnogórski

Park Wodny w Tarnowskich górach oferuje atrakcje dla całej rodziny. Kilka basenów, sauny, bary, i zjeżdżalnie zaspokoją oczekiwania wybrednych odwiedzających.

Javorovy Vrch koło Trzyńca
Aktywny wypoczynek
kraj śląsko-morawski

Jaworowy Wierch leży w Beskidzie Śląsko-Morawskim, niedaleko Cieszyna. Jego wysokość to 968 m n.p.m. Rozciąga się stąd znakomity widok na Tatry oraz Beskidy. Na górze zlokalizowano ośrodek turystyczny, który o każdej porze roku oferuje różne atrakcje.

Schron w Bytomiu-Miechowicach
Zwiedzanie
Bytom

Wśród mieszkańców Bytomia, od lat krążyły wieści o schronie na terenie byłego Gimnazjum nr 13. Informacje sprawdzili członkowie Stowarzyszenia "Pro Fortalicium" i rzeczywiście znaleźli obiekt z czasów II wojny światowej.

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej
Zwiedzanie
powiat cieszyński

W Istebnej mieści się prywatne muzeum poświęcone Jerzemu Kukuczce. Prowadzi je jego żona. Pani Cecylia chętnie i z wielkim wzruszeniem opowiada o wybitnym, polskim himalaiście

Muzeum Techniki Sanitarnej w Gliwicach
Zwiedzanie
Gliwice

Jedyne w swoim rodzaju Muzeum Techniki Sanitarnej można zwiedzić w Gliwicach. Znajduje się w ponad 100-letnim budynku starej przepompowni ścieków. Budynek gruntownie odrestaurowano podczas rozbudowy Centralnej Oczyszczalni Ścieków.

Zamek w Hukvaldach
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

W Hukvaldach znajdują się jedne z największych w Europie ruiny gotyckiego zamku. Zaczęto go budować w XIII wieku. Ze względu na położenie, był warownią obronną. Ponieważ często zmieniali się jej właściciele, także budowla zmieniała swoje oblicze.

Inhalatorium w Pawłowicach
Natura
powiat pszczyński

Z dobrodziejstw solanki z Zabłocia można korzystać w Pawłowicach. W zabytkowym parku, obok Willi Reitzensteinów znajduje się inhalatorium, w którym w okrągłej cembrowinie bulgocze słona woda.

Park Lisiniec w Częstochowie
Natura
Częstochowa

Kto chce w ciągu kilku minut odwiedzić Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik, powinien wybrać się do Częstochowy. W dzielnicy Lisiniec znajdują się trzy zbiorniki wodne o takich właśnie nazwach. To część Parku Lisinieckiego, czyli miejsca rekreacji dla mieszkańców miasta.

Strona:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam