Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu
Zwiedzanie
powiat lubliniecki

Edyta Stein znana jest jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Została patronką Lublińca, a w kamienicy należącej do jej dziadków utworzono muzeum pamięci świętej. Znalazły się tu pamiątki po znanej filozof oraz filmy z obchodów nadania Lublińcowi patronatu św. Teresy Benedykty od Krzyża. W Muzeum odbywają się także wystawy i wernisaże.

Muzeum Wagoniarstwa w Studénce
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

W nowym pałacu znajduje się Muzeum Wagoniarstwa. Można w nim prześledzić powstanie i rozwój kolei od 1900 roku. W Studence wagony produkowano do 2003. Oprócz dokumentów i modeli pociągów, jest również część ruchoma wystawy.

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu
Zwiedzanie
powiat kędzierzyńsko-kozielski

Muzeum mieści się w baszcie będącej częścią kozielskiego zamku. Prowadzi je Towarzystwo Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiory są efektem pasji i zaangażowania jego członków.

Kąpielisko Żabka w Łaziskach Górnych
Aktywny wypoczynek
powiat mikołowski

Nowoczesne kąpielisko w Łaziskach Górnych, w sezonie oblegane jest także przez mieszkańców okolicznych miejscowości. Nic dziwnego! W końcu jest tu kilka basenów oraz zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne.

Otwarte Kąpielisko Miejskie w Mikołowie
Aktywny wypoczynek
powiat mikołowski

Z początkiem wakacji, rusza sezon na miejskim kąpielisku. Należy ono do Ośrodka Rekreacyjnego PLANTY. Jeśli lato jest upalne, trudno znaleźć miejsce na rozłożenie koca. Tłoczno jest także w trzech basenach.

Marina Lasoki w Kędzierzynie-Koźlu
Aktywny wypoczynek
powiat kędzierzyńsko-kozielski

Przystań mieści się w dawnej stoczni. Na 101 kilometrze Odry jest miejsce dla jachtów i łodzi motorowych. Przyjmowane są tu jednostki o zanurzeniu do półtora metra.To miejsce przyjazne także dla przyszłych żeglarzy.

Przełęcz Salmopolska
Natura
powiat cieszyński

Przełęcz Salmopolska jest najwyższym punktem na trasie Wisła-Szczyrk. Leży na wysokości 934 m n.p.m. w paśmie Baraniej Góry. Jej zwyczajowa nazwa to Biały Krzyż. Pochodzi od kilkumetrowego, białego, drewnianego krzyża, znajdującego się obok drogi.

Galeria Szyb Wilson w Katowicach
Zwiedzanie
Katowice

"To, co zabrał przemysł, kultura musi odzyskać" i dlatego w dawnym szybie kopalnianym powstała jedna z największych w Polsce galeria sztuki. Swoje prace wystawiają w niej młodzi plastycy, ale goszczą tu także muzycy, miłośnicy teatru i fotografii.

 

Pałac i park w Brynku
Zwiedzanie
powiat tarnogórski

Do Brynku najlepiej przyjechać na przełomie maja i czerwca. Wtedy, w pałacowym parku kwitną rododendrony i azalie. Jednak i w innych miesiącach jest tu co oglądać.

Basen w Niemodlinie
Aktywny wypoczynek
powiat opolski ziemski

Basen położony jest obok parku dendrologicznego w Lipnie. Otoczenie jest więc piękne, a na miejsce prowadzi aleja porośnięta starymi lipami.

Strona:
«
1
...
11
12
13
14
15
16
17
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam