Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Historii Kolei w Częstochowie
Zwiedzanie
Częstochowa

To muzeum, które spodoba się dzieciom, ale nie tylko. Większość eksponatów można bowiem dotknąć i sprawdzić ich działanie.

Kąpielisko w Cieszynie
Aktywny wypoczynek
powiat cieszyński

Cieszyńskie kąpielisko kusi basenem pływackim o wymiarach olimpijskich. Ponadto jest mniejszy basen rekreacyjny z krętą zjeżdżalnią oraz brodzik ze zjeżdżalnią słoniem.

Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej
Zwiedzanie
Dąbrowa Górnicza

Wielbiciele geologii oraz militariów będą niezwykle zadowoleni z wizyty w Sztygarce. Pierwsze zbiory kamieni  zaczęto bowiem gromadzić jeszcze w XIX wieku, za czasów Szkoły Górniczej i Hutniczej, a wolontariusze postarali się o stworzenie Parku Militarno-Historycznego. Jednak głównym zadaniem muzeum jest ochrona dziedzictwa kulturowego Dąbrowy Górniczej.

 

Zamek w Lublińcu
Zwiedzanie
powiat lubliniecki

Prawdopodobnie to opolski książę Władysław ufundował zamek w Lublińcu. Niestety, nie ma wystarczających dokumentów, aby potwierdzić tę tezę. Przyjmuje się, że budowla powstała około 1270 roku i była jedną ze strażnic.

Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Zwiedzanie
powiat lubliniecki

Dwumetrowy model smoka z Lisowic jest największą atrakcją tutejszego Muzeum Paleontologicznego. W miejscowej cegielni, od 2006 roku trwają wykopaliska, które dostarczają wiadomości o dinozaurach na tym terenie.

Kąpielisko w Karvinie
Aktywny wypoczynek
kraj śląsko-morawski

Karwińskie kąpielisko składa się z trzech basenów. Ponieważ jest fajne, w sezonie oblegają je tłumy gości. Sporo tu Polaków, mieszkańców przygranicznych miejscowości.

Basen Clara w Pszczynie-Porębie
Aktywny wypoczynek
powiat pszczyński

Niewielka Poręba koło Pszczyny może pochwalić się basenem w stylu śródziemnomorskim. Nowoczesne kąpielisko latem oblegane jest przez mieszkańców okolicznych miejscowości.

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach
Rozrywka
powiat tarnogórski

Park krajobrazowy, zwierzyniec, ścieżka bosych stóp, boiska, plac zabaw, labirynt i mnóstwo innych niespodzianek zajmuje teren o powierzchni kilku hektarów w miejscowości Wilkowice. Właściciele Parku Przygód i Atrakcji stworzyli miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Pływalnia Manta w Wodzisławiu Śląskim
Aktywny wypoczynek
powiat wodzisławski

Nowa nazwa i prawie nowy basen. W wodzisławskiej pływalni Manta, po remoncie niecek wprawdzie nie przybyło, ale poprawił się komfort korzystania z obiektu.

 

Mini Park Linowy ZOOLANDIA w Opolu
Rozrywka
Opole

Kilkanaście kolorowych przeszkód rozpiętych między domkami na drzewach. Tak wygląda Park Linowy w opolskim ZOO. Na wysokości 2-3 m przygotowano trasy, z których mogą korzystać dzieci od 3 roku życia.Strona:
«
1
...
9
10
11
12
13
14
15
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam