Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Tężnia solankowa w Jaworzu
Natura
powiat bielski ziemski

Przed wiekiem Jaworze było uzdrowiskiem. Dziś znowu chciałoby mieć w nazwie przydomek "zdrój". Zbudowanie tężni ma w tym pomóc.

 

Pływalnia LAGUNA w Oleśnie
Aktywny wypoczynek
powiat oleski

Kryta pływalnia w Oleśnie to nowoczesny obiekt. Znajdują się tu 3 baseny, zjeżdżalnia, wanny jacuzzi i kompleks odnowy biologicznej.

Pogoria w Dąbrowie Górniczej
Natura
Dąbrowa Górnicza

Pojezierze Dąbrowskie obejmuje cztery zbiorniki pod wspólną nazwą Pogoria. Dziś część z nich z racji wyjątkowych walorów przyrodniczych uzyskała status obszarów chronionego krajobrazu.

Dębowiec w Bielsku-Białej
Natura
Bielsko-Biała

Dębowiec – ulubione miejsce wypoczynku bielszczan i turystów. Miejsce, które może być celem samym w sobie, albo punktem wypadowym na okoliczne szczyty: Szyndzielnię, Klimczok i Błatnię. Z wysokości niespełna 525 m n.p.m. rozciąga się przepiękny widok na Bielsko-Białą oraz Beskidy: Śląski i Mały.

Diabelski kamień w Olszynie
Natura
powiat lubliniecki

Diabelski Kamień miał przyciągnąć do Olszyny diabeł. Dawno temu proboszcz parafii pokłócił się z czartem. Ten postanowił zburzyć miejscowy, drewniany kościółek, zrzucając na niego wielki głaz z pobliskiej Hadry.

Muzeum Techniki Młynarskiej w Namysłowie
Zwiedzanie
powiat namysłowski

Kiedyś namysłowski młyn znajdował się poza murami miejskimi. Ponieważ był regularnie niszczony przez najeźdźców, przeniesiono go w obręb murów. Stanął na wyspie, którą opływa odnoga rzeki Widawy - Młynówka. Było to w XV wieku.

 

Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich
Zwiedzanie
Siemianowice Śląskie

Siemianowicki Park Tradycji powstał w byłych kopalnianych obiektach. To odrestaurowany budynek maszynowni, szyb wyciągowy kopalni „Michał” oraz przyległy teren. Stanowi część Siemianowickiego Centrum Kultury.

Kąpielisko Malina w Opolu
Aktywny wypoczynek
Opole

Między opolskim dzielnicami Grudzice i Malina znajdują się dwa zbiorniki wodne. Jeden jest mekką wędkarzy. Przy drugim znajduje się piaszczysta plaża, którą latem okupują okoliczni mieszkańcy.

 

Zamek w Olsztynie koło Częstochowy
Zwiedzanie
powiat częstochowski ziemski

Zamek w Olsztynie jest jedną z warowni na Szlaku Orlich Gniazd. Pochodzi z XVI w. i służył obronie pogranicza śląsko-małopolskiego. Warownia było niszczona podczas kolejnych wojen. Ostateczny cios zadały jej wojska szwedzkie podczas „potopu”.

Zamek w Będzinie
Zwiedzanie
powiat będziński

Będziński zamek pochodzi z XIV w. Położony jest na wysokiej skarpie, na lewym brzegu Czarnej Przemszy. To przykład średniowiecznego budownictwa obronnego. Wraz z innymi warowniami strzegł zachodniej granicy Polski przed najazdami ze Śląska i Czech.

Strona:
«
1
...
7
8
9
10
11
12
13
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam