Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Muzeum Koronki w Koniakowie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Być w Koniakowie i nie obejrzeć koronek, to tak jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Jeśli chcemy mieć przegląd wzorów i form, należy wstąpić do Muzeum Koronki. Znajduje się ono w Izbie Pamięci Marii Gwarek.

Fort Wodny w Nysie
Zwiedzanie
powiat nyski

Fort Wodny został zbudowany przez Austriaków w 1741 r. Początkowo służył jako wysunięty prosty szaniec palisadowy, otoczony wodą. Przez następne sto lat był wielokrotnie przebudowywany i wzmacniany.

Inhalatorium w Pawłowicach
Natura
powiat pszczyński

Z dobrodziejstw solanki z Zabłocia można korzystać w Pawłowicach. W zabytkowym parku, obok Willi Reitzensteinów znajduje się inhalatorium, w którym w okrągłej cembrowinie bulgocze słona woda.

Chata Kawuloków w Istebnej
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Przed domem Jana Kawuloka pełno było zawsze turystów, bowiem gospodarz był świetnym gawędziarzem i muzykiem. Ponadto sam wyrabiał instrumenty. No, a chałupa to już istny cud. Prawdziwa, dziewiętnastowieczna kurna chata bez komina. Nic dziwnego, ze powstała w niej słynna Izba Regionalna.

Park Słupna w Mysłowicach
Natura
Mysłowice

Ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Mysłowic jest Park Słupna. Na otoczonym lasem, pięciohektarowym terenie odbywają sie koncerty, festyny, jest tu kąpielisko, a w zimie ślizgawka.

Pałac i park w Nakle Śląskim
Zwiedzanie
powiat tarnogórski

Pałac od połowy XIX wieku był siedzibą rodu von Donnersmarck. Po drugiej wojnie światowej mieściła się w nim szkoła rolnicza. Teraz jest Centrum Kultury Śląskiej.

Park Skałka w Świętochłowicach
Aktywny wypoczynek
Świętochłowice

Przynajmniej raz w roku, każdy mieszkaniec Świętochłowic odwiedza to miejsce. Można tu spotkać się ze znajomymi, posłuchać koncertów, powiosłować, popływać, pograć w piłkę, albo pospacerować. Park "Skałka" jest do tego idealny.

Muzeum Tatra w Koprzivnicy
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

W muzeum w Koprzivnicy znajduje się jedna z największych kolekcji pojazdów w Czechach. Tutaj pokazano początki słynnej fabryki samochodów Tatra. Wszystko zaczęło się bowiem jeszcze w czasach Austro-Węgier, od małego zakładu produkującego powozy.

Muzeum Na Grapie w Jaworzynce
Zwiedzanie
powiat cieszyński

W Muzeum Regionalnym "Na Grapie" można zobaczyć jak żyli beskidzcy górale oraz dawny sprzęt rolniczy. Stworzył je nieżyjący już Jerzy Rucki. Teraz placówką opiekuje się jego bratanek Stanisław.

Zamek biskupów krakowskich i Park Archeologiczny w Sławkowie
Zwiedzanie
powiat będziński

Przez lata mieszkańcy Sławkowa pagórek u zbiegu ulic Staropocztowej i Browarnej nazywali "zamczyskiem". W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przeprowadzono badania archeologiczne. Potwierdziły one słyszność nazwy, bo pod warstwą ziemi znaleziono ruiny zamku z XIII wieku.

Strona:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
51
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
kratka
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod
basia
Jossera