Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Inhalatorium w Pawłowicach
Natura
powiat pszczyński

Z dobrodziejstw solanki z Zabłocia można korzystać w Pawłowicach. W zabytkowym parku, obok Willi Reitzensteinów znajduje się inhalatorium, w którym w okrągłej cembrowinie bulgocze słona woda.

Park Lisiniec w Częstochowie
Natura
Częstochowa

Kto chce w ciągu kilku minut odwiedzić Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik, powinien wybrać się do Częstochowy. W dzielnicy Lisiniec znajdują się trzy zbiorniki wodne o takich właśnie nazwach. To część Parku Lisinieckiego, czyli miejsca rekreacji dla mieszkańców miasta.

Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie
Zwiedzanie
powiat nyski

Z jednej strony kolekcja zabytkowych pojazdów, z drugiej urządzenia, na których można wykonywać doświadczenia z dziedziny fizyki. Wszystko powstało dzięki pasji Marcina Biernackiego. To on, w zabytkowych, pofolwarcznych budynkach na obrzeżach Paczkowa stworzył Metamuzeum Motoryzacji.

Zbiornik Sośnina w Jaworznie
Natura
Jaworzno

Przez lata jaworznicka Kopalnia "Szczakowa" wykopywała piasek, którym uzupełniano pustki po wydobyciu węgla. Po zakończeniu eksploatacji nieckę zalano i tak powstał Zalew Sosina. Obecnie ulubione miejsce letniego wypoczynku jaworznian.

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach
Zwiedzanie
Świętochłowice

Zwiedzając to muzeum, wchodzi się w świat sprzed 100 lat. Wnętrza wyglądają jak podczas Powstań Śląskich. I tylko nowoczesna, multimedialna oprawa przypomina, że jesteśmy w XXI wieku.

Fabryka Robotów w Łączniku
Zwiedzanie
powiat prudnicki

Tylko tutaj można stanąć oko w oko z Terminatorem lub Transformersem. Chociaż to też może być trudne, bo figury maja około trzech metrów wysokości. Ich budowniczym jest Sebastian Kucharski.

 

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Zwiedzanie
Rybnik

Zabytkowa Kopalnia "Ignacy" w Rybniku to jedna z atrakcji na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Warto ją zobaczyć z dwóch względów: dwie parowe maszyny wyciągowe i wieża ciśnień przerobiona na punkt widokowy.

Muzeum Koronki w Koniakowie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Być w Koniakowie i nie obejrzeć koronek, to tak jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Jeśli chcemy mieć przegląd wzorów i form, należy wstąpić do Muzeum Koronki. Znajduje się ono w Izbie Pamięci Marii Gwarek.

Fort Wodny w Nysie
Zwiedzanie
powiat nyski

Fort Wodny został zbudowany przez Austriaków w 1741 r. Początkowo służył jako wysunięty prosty szaniec palisadowy, otoczony wodą. Przez następne sto lat był wielokrotnie przebudowywany i wzmacniany.

Chata Kawuloków w Istebnej
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Przed domem Jana Kawuloka pełno było zawsze turystów, bowiem gospodarz był świetnym gawędziarzem i muzykiem. Ponadto sam wyrabiał instrumenty. No, a chałupa to już istny cud. Prawdziwa, dziewiętnastowieczna kurna chata bez komina. Nic dziwnego, ze powstała w niej słynna Izba Regionalna.

Strona:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
51
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod
basia