Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Bacówka w Koniakowie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Bundz, bryndza, oscypki, sery wołoskie, korbacze to nazwy owczych serów wyrabianych przez górali. A jak powstają można zobaczyć w Bacówce Piotra Kohuta. Tuż obok znajduje się Centrum Pasterskie, w którym znalazła się zagroda edukacyjna oraz wystawa sprzętów pasterskich.

Zamek Prezydenta w Wiśle
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Jeśli nad zameczkiem powiewa flaga, znaczy, że prezydent jest w Wiśle i nie można zwiedzać zabytku. Jeśli flagi nie ma, wtedy jest szansa.

Wyciąg Za Groniem w Ciścu
Aktywny wypoczynek
powiat żywiecki

Szeroki, dość łagodny stok świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Właściciele zapewniają, że warto w Ciścu spędzić urlop lub wyskoczyć na kilka szusów.

Rodzinny stok narciarski w Rajczy
Aktywny wypoczynek
powiat żywiecki

Niemal w centrum Rajczy znajduje się szeroki, o średniej trudności stok narciarski. Do ośrodka na górze Compel można się wybrać na rodzinne szusowanie.

Pływalnia Troclik w Bielsku-Białej
Aktywny wypoczynek
Bielsko-Biała

Pływalnia "Troclik" jest nowoczesnym obiektem. Oprócz basenów znajduje się w niej zaplecze rekreacyjne.

Lodowisko w Cieszynie
Aktywny wypoczynek
powiat cieszyński

Od wczesnej jesieni, cieszyńska Hala Widowiskowo-Sportowa zamienia się w lodowisko. Można tam pojeździć na łyżwach indywidualnie, albo skorzystać z zajęć z instruktorem. To także miejsce imprez sportowych i zawodów.

Zapora Wapienica w Bielsku-Białej
Natura
Bielsko-Biała

Planując wycieczkę, na przykład na niedzielne popołudnie, warto wziąć pod uwagę zaporę im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Wapienicy. Zbudowano ją w dwudziestoleciu międzywojennym, aby poprawić zaopatrzenie w wodę Bielska. Wtedy był to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Ekopark W DECHE w Bielsku-Białej
Rozrywka
Bielsko-Biała

Wejść w paszczę krokodyla, usiąść na ramieniu 13-metrowego goryla, albo statkiem pokonać pełen przeszkód tor wodny. Wszystko to można zrobić w "Parku w DECHE". W Bielsku-Białej zbudowano ogromny, nowoczesny i ekologiczny plac zabaw.

 

Chata Kawuloków w Istebnej
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Przed domem Jana Kawuloka pełno było zawsze turystów, bowiem gospodarz był świetnym gawędziarzem i muzykiem. Ponadto sam wyrabiał instrumenty. No, a chałupa to już istny cud. Prawdziwa, dziewiętnastowieczna kurna chata bez komina. Nic dziwnego, ze powstała w niej słynna Izba Regionalna.

Muzeum Turystyki na Przysłopie
Zwiedzanie
powiat cieszyński

Trzeba się trochę namęczyć, żeby zobaczyć Muzeum Turystyki Beskidu Śląskiego. Utworzono je na Polanie Przysłop, przy Baraniogórskim Ośrodku Kultury Turystyki Górskiej PTTK "U Źródeł Wisły".

Strona:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
kratka
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod
basia
Jossera