Rozwiń filtry Filtry

Spis miejsc turystycznych i rekreacyjnych, do których wyprawa będzie atrakcyjna dla całej rodziny.

Walcownia w Katowicach-Szopienicach
Zwiedzanie
Katowice

Najpierw do 50-tonowego pieca topielnego trafiał surowy cynk. Z roztopionego metalu odlewano płyty, które walcowano, a następnie cięto na odpowiednie arkusze i wysyłano w świat. Sto lat istniała Walcownia Cynku w Katowicach-Szopienicach. Teraz można ją zwiedzać jako Muzeum Hutnictwa Cynku.

Izba Regionalna w Namysłowie
Zwiedzanie
powiat namysłowski

Wrażenie robi piętro budynku wzniesione w konstrukcji szachulcowej. Za drzwiami wejściowymi znajduje się oryginalna podłoga z otoczaków. Namysłowska Izba Regionalna znajduje się w przepięknym, pochodzącym z XVIII wieku budynku.

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu
Zwiedzanie
Zabrze

Ponad kilometrowy rejs pod ziemią, rosnące w wyrobiskach paprocie, spotkanie z Utopkiem i Skarbnikiem można przeżyć w Sztolni Królowa Luiza. Zwiedzający zabytkową kopalnię doświadczają niesamowitej przygody.

Pilsko
Natura
powiat żywiecki

Pilsko to drugi co do wysokości po Babiej Górze szczyt w Beskidzie Żywieckim. Nazwa obejmuje cały masyw najwyższym leżącym na wysokości 1557 m npm. punktem. Góra znajduje się na polsko-słowackiej granicy.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Zwiedzanie
Opole

Takie muzeum mogło powstać wyłącznie w Opolu. Wszak to tutaj, od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, odbywa się Festiwal Polskiej Piosenki. Pamiątki i wspomnienia związane z imprezą, ale nie tylko, zgromadzono na multimedialnej wystawie.

Stacja Narciarska Zwardoń Ski
Aktywny wypoczynek
powiat żywiecki

W masywie Wielkiej Raczy, pomiędzy przełęczami Przysłop, Zwardońską i Graniczne, powstała Stacja Narciarska Zwardoń Ski. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, sporty zimowe można tu uprawiać prawie przez pół roku.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Zwiedzanie
powiat pszczyński

Pszczyński zamek należał niegdyś do możnego rodu Promnitzów. To oni w XVI wieku przebudowali obronną warownię na renesansową rezydencję. Obecny trójskrzydłowy wygląd, budowla zawdzięcza kolejnej zmianie, która nastąpiła w wieku XVIII.

Hradec nad Moravicą
Zwiedzanie
kraj śląsko-morawski

Według legendy na zamku nad Morawicą spotkały się orszaki ślubne Dąbrówki, córki czeskiego księcia Bolesława I i polskiego księcia Mieszka I. Pierwotnie Hradec był twierdzą graniczną. Teraz jest w nim hotel, restauracja i muzeum.

Aquapark w Tarnowskich Górach
Aktywny wypoczynek
powiat tarnogórski

Park Wodny w Tarnowskich górach oferuje atrakcje dla całej rodziny. Kilka basenów, sauny, bary, i zjeżdżalnie zaspokoją oczekiwania wybrednych odwiedzających.

Javorovy Vrch koło Trzyńca
Aktywny wypoczynek
kraj śląsko-morawski

Jaworowy Wierch leży w Beskidzie Śląsko-Morawskim, niedaleko Cieszyna. Jego wysokość to 968 m n.p.m. Rozciąga się stąd znakomity widok na Tatry oraz Beskidy. Na górze zlokalizowano ośrodek turystyczny, który o każdej porze roku oferuje różne atrakcje.

Strona:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...
52
»
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Zamki/pałace
Muzea/skanseny
Zabytki techniki
Pomniki/zabytki
Obiekty militarne
Obiekty sakralne
Regionalne
Wystawy
Galerie
Parki linowe
Ośrodki narciarskie
Baseny/kąpieliska
Zajęcia sportowe
Lodowiska
Sporty wodne
Łowiska
Parki rozrywki
ZOO
Kolejki linowe
Planetaria
Place zabaw
Parki/rezerwaty
Góry/Skały
Jeziora/zapory/zalewy
Jaskinie
Punkty widokowe
Ogrody Botaniczne
Inhalatoria
Pustynia
Dodatkowe parametry
Wiek:
5+
10+
16+
dowolny
Pogoda:
dobra
każda
Wstęp:
wolny
do
zł/czk
wyszukaj »
wyczyść filtry
kratka
energylandiaEL
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam
ewapod