Rozwiń filtry Filtry

Śląsk: Europejska Noc Muzeów

AUTOR: Redaktor

Ten jeden raz w roku muzea są oblegane przez tłumy zwiedzających. Wizyty są niezapomniane! Tak będzie również w tę sobotę (19.05), podczas Europejskiej Nocy Muzeów na Śląsku.

 

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na quest, czyli grę terenową poświęconą historii zabytku. Uczestnicy spotkają postaci związane z kopalnią i poznają jej najdawniejsze dzieje. Początek zabawy o godzinie 19:00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 432 74 99.

 

 

"Przeszłość jest teraz. My ją tworzymy" – tak zatytułowano noc w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorzy zapraszają do bezpłatnego zwiedzania wystaw, udziału w warsztatach animacji poklatkowej, zabawach plastycznych, kiermaszach wydawnictw i pokazach. Imprezy potrwają od godziny 19:00 do 2:00. Szczegóły znajdują się na stronie: https://muzeumslaskie.pl/pl/kalendarium/noc-muzeow/.

 

 

W Muzeum Miejskim w Zabrzu zaplanowano spotkania żeglarsko-morskie. Będą wystawy, koncert szant, pokazy wiązania kajaka rzecznego, kodów sygnałowych i węzłów żeglarskich. Początek imprez o godzinie 17:00. Szczegóły znajdują sie na stronie: http://www.muzeum-miejskie-zabrze.pl/.

 

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na Odlotową Noc Muzeów. Goście uniosą się w przestworza i to zarówno metaforycznie, jak i dosłownie. Przed budynkiem zakotwiczy balon, który wynosić będzie zwiedzających na wysokość 30 metrów. W muzeum odwiedzić będzie można "Halę Odlotów". Początek imprez o godzinie 18:00. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://muzeum.bytom.pl/?event=odlotowa-noc-muzeow.

 

 

W Muzeum Miejskim w Tychach, tej nocy królować będą: fotografia, muzyka i sportowe trofea. Będą opowieści, jak niedźwiadek Misza otwierał Igrzyska, pokaz zdjęć Krzysztofa Gołucha i zwiedzanie wystawy maskotek olimpijskich z kolekcji Henryka Grzonki. Początek Tyskiej Nocy Muzeów o godzinie 16:00. Szczegółowy program znajduje się na stonie: www.muzeum.tychy.pl.

 

 

W niezwykłej, nocnej atmosferze będzie można w sobotę zwiedzać Zamek w Pszczynie. Od godziny 19:45, goście zobaczą XIX i XX-wieczne wnętrza, zbrojownię w podziemiach zamkowych, wozownię oraz stajnie książęce.

 

 

W Gliwicach, w Willi Caro, o godzinie 17:00, swoje podwoje otworzy Szklane Królestwo. Tego wieczoru będzie można poznać szklane tajemnice. Zaplanowano pokazy produkcji szkła, wykonywania szklanych figurek, i Bańkowe Miasteczko. Widzowie spróbują samodzielnie wydmuchać szklaną formę, a także "wybić" specjalną szklaną monetę i zabrać ją na pamiątkę. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie: http://www.muzeum.gliwice.pl/szklane-krolestwo-program-nocy-muzeow-2018/.

 

 

 

Noc Muzeów organizowana jest także przz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 16:00. Zaplanowano warsztaty muzyczne, na które należy się zapisać, a także koncerty, recitale, filmy, do których muzykę nagrywali członkowie NOSPR, a we foyer wystawę instalacji muzycznej autorstwa Waldemara Węgrzyna. Tej nocy każdy może być muzykiem. Szczegóły imprezy na stronie: http://www.nospr.org.pl/pl/koncerty/1205/noc-muzeow-w-nospr.

 

 

"Horror w skansenie, czyli zmierzch na wsi" - pod takim hasłem odbędzie się Noc Muzeów w chorzowskim skansenie. Goście spotkają m.in. Godulę, szaloną zielarkę, diabła, meluzynę oraz okrutnego rzeźnika. Będą także scenki interaktywne, w których zwiedzający zadecydują o losie spotkanych na trasie osób. Zaplanowano także opowieści o śląskich demonach. Początek skotkania o godzinie 19:00.

 

KATEGORIA:Spotkania
TERMIN:2018-05-19 (start 16:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam