Rozwiń filtry Filtry

Katowice: X Jarmark Na Nikiszu

AUTOR: Redaktor

Nikiszowiec – niezwykła dzielnica Katowic, na początku grudnia staje się jeszcze bardziej klimatyczna. Wszystko za sprawą Jarmarku Na Nikiszu. Tegoroczny, jubileuszowy, bo dziesiąty potrwa trzy dni, od piątku (8.12) do niedzieli (10.12).

Na straganach kupić będzie można ozdoby świąteczne, ceramikę, przedmioty z drewna i biżuterię. To rękodzieło wykonane przez twórców lokalnych, ale także z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Podhala, Podkarpacia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Jarmark to również okazja do spróbowania wyjątkowych potraw. Z okazji jubileuszu przygotowano limitowaną serię kubków z Porcelany Śląskiej, w których podawany będzie grzaniec. Na dzieci czekać będzie karuzela wiedeńska oraz pociąg św. Mikołaja.

 

 

Jarmarkowi towarzyszyć będą występy artystów. W piątek, o godzinie 19:00, w Kościele św. Anny zagra legenda polskiej muzyki progresywnej i elektronicznej – Józef Skrzek. W sobotę o 15:00 dzieci zobaczą widowisko "Pingwiny z zimowej krainy", a o 17:00 rozpocznie się kolędowanie wspólnie z Christmas Friends Music Project. W niedzielę, od 14:00, na jarmarkowej scenie pojawią się: Orkiestra Dęta KWK Wieczorek, zespół Aicha Magija, Barbara Broda-Malon oraz zespół The Coals.

 

 

X Jarmark Na Nikiszu rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00, a w sobotę i niedzielę o 11:00.

 

KATEGORIA:Jarmarki
TERMIN:2017-12-08 (start 14:00) - 2017-12-10
Miejsce:Nikiszowiec
Adres:pl. Wyzwolenia, 40-423 Katowice
Telefon:
Email:
WWW:
Organizator:Stowarzyszenie Dajemy Przestrzeń
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam