Rozwiń filtry Filtry

Katowice" Warsztaty "Zapachniało piernikami" w Muzeum Śląskim

AUTOR: Redaktor

Czy dziwne jest stwierdzenie: piernik a sprawa polska? Wcale nie. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów, które zaplanowano we wtorek (19.12), w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Uczestnicy zajęć poznają, między innymi historię świdnickich pierników. Tamtejsi luteranie mieli podarować ciastka z wizerunkiem Kościoła Pokoju oraz portretem króla, w hołdzie władcy. Dlaczego tak się nie stało? O tym i innych ciekawostkach związanych z dolnośląskimi piernikami mowa będzie podczas spotkania. Opowieściom będzie towarzyszyło lukrowanie pierników.

 

 

Warsztaty "Zapachniało piernikami" odbędą się we wtorek, o godzinie 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00, w Muzeum Śląskim w Katowicach. Zaproszeni są rodzice z dziećmi. Na zajęcia należy się zapisać telefonicznie, pod numerem: 32 21 30 870.

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2017-12-19 (start 16:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:32 21 30 870
Email:
Organizator:Muzeum Śląskie w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam