Rozwiń filtry Filtry

Katowice: Warsztaty "Tajemnice pszczelego ula" w Muzeum Śląskim

AUTOR: Redaktor

W Muzeum Śląskim, do końca lipca mieszkać będą pszczoły. W miejskiej pasiece będą się odbywać warsztaty poświęcone życiu owadów, ich roli w ekosystemie oraz opiece nad pszczołami.

Pszczoły zapylają rośliny, które stanowią 75 procent naszego pożywienia. W naszym interesie jest więc dbanie o te owady. Kiedy wyginą, los ludzkości stanie pod znakiem zapytania.

 

 

Na terenie północnym Muzeum Śląskiego umieszczono cztery ule, w których mieszka około 50 000 pszczół. Pracować będą w promieniu dwóch kilometrów, znacznie wpływając na wzrost zapylenia roślin. W tym czasie muzealnicy zapraszają na warsztaty "Tajemnice pszczelego ula".

 

 

Zajęcia odbywać się będą przy otwartych ulach. Uczestnicy będą brać udział w typowych pracach pszczelarskich. Będzie można zajrzeć do ula i dowiedzieć się, jak powstaje miód. Omówiony zostanie proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa i sprzęt pszczelarski. Warsztatowicze dowiedzą się gdzie są: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy, poczwarek, trutnie, robotnice i matki. Wszyscy proszeni są o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni. Organizator zapewnia kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich.

 

 

Warsztaty dla rodzin z dziećmi odbędą się w niedziele, 8 i 22 lipca, o godzinie 11:00 i 12:30. Bilety dla dziecka i opiekuna kosztują 24 złote.

KATEGORIA:Warsztaty
TERMIN:2018-07-08 (start 11:00)
Miejsce:Muzeum Śląskie
Adres:T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
Telefon:32 213 08 70
Email:
Organizator:Muzeum Śląskie w Katowicach
Coś się nie zgadza? Zgłoś błąd redakcji.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Ukryj filtry Ukryj filtry
Województwo dolnośląskie Województwo wielkopolskie Województwo łódzkie Województwo świętokrzyskie Województwo małopolskie Kraj Śląsko-Morawski Kraj Ołomuniecki Opolski Północny Opolski Centralny Opolski Południowy Śląski Częstochowski Śląski Bytomski Śląski Sosnowiecki Śląski Gliwicki Śląski Katowicki Śląski Rybnicki Śląski Tyski Śląski Bielski
Kategoria
Festiwale
Festyny
Koncerty
Przedstawienia/spektakle
Wydarzenia sportowe
Wystawy
Spotkania
Warsztaty
Jarmarki
Gry terenowe
Turnieje
Imprezy muzyczne
Piknik
Wydarzenia w wybranym dniu
wyszukaj »
‹ wyczyść filtr
energylandiaEL
DOMINIAK
kratka
Rafał Jurowski
energylandia
Maciek
GosiaK
Tomek
jerzy.hodor
aza123
Jurg
Redaktor
joaska
Adam